Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ ll. İŞGEM PROJESİ İNCELEME HEYETİ ELAZIĞ TSO’DA…

Elazığ İŞGEM II Projesi hakkında inceleme yapmak üzere Elazığ’a gelen Eurecna Genel Müdürü Mario Costariol, Türkiye Temsilcisi Sezgin Akpınar, Malatya İŞGEM Müdürü Necip Cengil, AB Key Exper Masoud Farzini ve Yönetim Danışmanı Gökhan Topal ziyaret ve görüşmeler kapsamında Elazığ TSO Başkanı Idris Alan'ı makamında ziyaret ettiler.

MERKEZ SEKTÖRLERE HAREKETLİLİK SAĞLAYACAK…

Elazığ'da KOSGEB, İSGEM ve Ozel İdare gibi kurumlarla fikir alışverişi yapan heyet son olarak Elazığ TSO Başkanı Idris Alan’ı ziyaret ederek bölge ekonomisi ve yeni yapılacak olan İşgem konusunda görüşme sağladı. Bölge ekonomisinde mermer, su ürünleri, hayvancılık ve gıda ürünlerinin yoğunlukla bir hareketlilik  sağladığı bu sektörlere yönelik hizmet sunacak bir ISGEM olması halinde faydasının yüksek olacağı Eurecna Genel Muduru Mario Costariol tarafından vurgulandı.

ELAZIĞ İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE…

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ ll. İşgem Projesinin il ekonomi ve sanayisi için önemli olduğuna işaret ederek, “Bu projenin hazırlık ve proje yazılım sürecine Odamız doğrudan müdahil olmuştur. İl Özel İdaremiz öncülüğünde ve büyük katkılarıyla çok önemli bir noktaya taşınan projenin il ekonomisine 2017 yılında 35 işlikle kazandırılması hedeflenmektedir. Sayın Valimizin çok değerli girişimleri ve katkıları, Sayın Vekillerimizin bu önemli projeyi sahiplenmesi ile Özel İdaremizin yoğun çalışmaları sayesinde projenin yapımla ilgili ihale süreçleri tamamlanmıştır. Yapım işlerinin çok kısa sürede tamamlanarak ilimizin gelişim bölgesi olan Malatya yolunda bu yeni üretim alanının hizmete açılması beklenmektedir. Özelikle gıda üretimi ve yöresel ürünlerin değer kazanmasını beklediğimiz Elazığ ll. İşgem için Elazığ TSO olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki tüm süreçlerde de üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye ve destek olmaya devam edeceğiz. Ben bir kez daha bu önemli projede emeği olan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 901 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.4.2016 15:42:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.