Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 BANVİT A.Ş. ELAZIĞ’DA YENİ BİR SEKTÖR OLUŞTURDU

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Banvit A.Ş. Elazığ tesislerini ziyaret ederek Bölge Direktörü Yavuz Yadiğar’la görüştü. Başkan Alan, Banvit’in Elazığ’da kanatlı hayvancılık sektörüne yeni bir ivme kazandırdığını belirterek, TKDK desteleriyle birlikte Elazığ’ın sektörde Ülke genelinde önemli bir yere geldiğini söyledi.

Banvit Gibi Yatırımların Çoğalmasını İstiyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan Banvit A.Ş. Bölge Direktörü Yavuz yadigarla yaptığı görüşmede Elazığ’da Banvit gibi yatırımların çoğalmasını temenni ettiklerini belirterek, “Sayın Yadiğar ben öncelikle sizin şahsınızda tüm Banvit A.Ş. Yönetim Kurulu’na böylesine büyük bir yatırımı Elazığ’a getirdikleri için teşekkür ediyorum. Elazığ bulunduğu bölgede bir huzur ve güven adasıdır. 2013 yılında Elazığ’a gelmenizle birlikte sektörde yeni bir heyecan yaşanmış ve TKDK destekleriyle sektör adeta bir devrim yaşamıştır. Bugün itibarı ile kanatlı hayvancılık sektöründe Elazığ artık ülke genelinde bilinen bir bölge haline gelmiştir. Bu alandaki yatırımların halen bütün hızıyla devam etmesi de sevindiricidir. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak öncelikle kanatlı hayvancılık yatırımlarının artması ve sektörde yatırım yapmak isteyenlerin önünün açılması hususunda bugüne kadar yapılan çeşitli toplantılarda hep bu konu üzerinde durduk. Yani çevreye zarar vermeden ve yerleşim yerlerini rahatsız etmeden ancak yatırımların da önünü kesmeyecek şekilde yatarım için uygun alanlar belirlenerek girişimcilerin buralara yönlendirilmesini talep ediyoruz. Yine Teşvik Yasası kapsamında Elazığ 6. Bölge desteklerine kavuşur ise Banvit A.Ş.’nin bugün Elazığ’da direk 700 olan istihdamı bir anda 1500 kişiye çıkacaktır. Çünkü destek kapsamında çalışanların işveren payı, SGK giderleri gibi çok yüksek maliyetler bir anda ortadan kalkacaktır. Oda olarak bu konudaki mücadelemiz devam ediyor. Ben bir kez daha Elazığ’a bu önemli yatırımı kazandırdığınız için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar temennisiyle hayırlı ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

İstihdama ve Üretime Önemli Katkılar Sağlıyoruz…

Banvit A.Ş. Bölge Direktörü Yavuz Yadiğar işletmenin Elazığ faaliyetleri hakkında Başkan Alan’a detaylı bilgiler vererek yatırımlarının devam ettiğini söyledi. Yadigar açıklamasında, “Sayın Başkanım işletmemiz Elazığ da Baskil yolu 6. Km. faaliyet göstermektedir. 700 personelimiz;  kesimhane, yem fabrikası, kuluçkahane, damızlık ve broiler kümeslerde çalışmaktadırlar. Anlaşmalı çalıştığımız güvenlik, temizlik, yemek firması ve diğer tedarikçilerle yaklaşık 200’dür.  Broiler kümes yetiştirici sayımız 250’dir, bu sayı kadar bakıcı da çalışmaktadır. Yani toplamda 1.500 kişi civarında Elazığ ve çevre illerde BANVİT A.Ş. aracılığıyla  istihdam sağlayan direkt kişi bulunmaktadır. Kesimhanemizde günlük 120.000 adet piliç helal kesime uygun olarak elle kesimi yapılmaktadır. Keismhanemizde çift vardiya çalışılmaktadır. Yem fabrikamızda günlük 900 ton yem üretilmekte ve broiler kümeslerimize sevk edilmektedir. 2013 Temmuz ayından beri faaliyet gösteren şirketimiz Elazığ’dan ihracatta yapmaktadır. Özellikle Irak’a ürünlerimiz gönderilmektedir. İç piyasada ise Doğu Anadolu ve İç Anadolu illerine sevkiyat yapılmaktadır. İşletmemiz yatırım programı doğrultusunda Elazığ’da yeni yatırımlar ve kapasite büyütmeye devam edecektir. Sayın Başkanım bu nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. İş dünyasının sesi olma yolunda göstermiş olduğunuz gayretleri takdirle karşılıyorum” dedi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1058 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.4.2016 16:26:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.