Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ’IN 3. SANAYİ BÖLGESİ İHTİYACI KARŞILANMALIDIR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Akçakiraz Kücük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demirelli’yi ziyaret ederek yapılan çalışmalar ve yeni projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, Başkan Demirrelli Elazığ’ın ivedi şekilde 3. Sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu belirterek bu konuda ortak konsensüs sağlanması gerektiğini söyledi.

 

ELAZIĞ TSO’NUN ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE TAKİP EDİYORUZ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Akçakiraz Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demirelli, “Sayın Başkanım ilimizin ve iş dünyamızın sorunlarını ilgili makamlara taşıma ve çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Sizlere tüm bu girişimleriniz nedeniyle teşekkür ediyorum. Sitemizin tüm çalışmalarına ve taleplerine anında olumlu cevap vererek bizlere çok önemli destekler sağlıyorsunuz. Bunun için de sitemizdeki tüm işletmeler adına sizlere teşekkür ediyorum. Sitemizde şu an itibarı ile 188 işletmemiz bulunuyor. Her gün birkaç kişi gelerek yer talebinde yada kiralık işyeri soruyor. Ancak maalesef bu talebi karşılayacak şu an itibarı ile imkanımız yok. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın Ülke genelinde şehir merkezlerinde kalan eski sanayi sitelerini il merkezleri dışına taşıma gibi bir projeleri var. Elazığ’da bu kapsamda yer alıyor. Dolayısı ile mevcut eski sanayi sitesinin artık etrafındaki yapılaşmalar nedeniyle sanayi alanı olarak büyüme şansı kalmadı. Akçakiraz Küçük Sanayi Sitemiz de OSB ile entegre bir yapı içerisinde bulunuyor. Bu nedenle bulunduğumuz bu bölge doğal olarak sanayi alanı olarak gelişimini devam ettiriyor. Sitemizin kuzey ve kuzey doğu bölgelerinde uygun alanlar var. Bu alanlara 3. Sanayi sitesinin ivedi şekilde kurulması çalışmaları için ortak bir konsensüse ihtiyaç var. Bu hususta da üst kuruluşumuz olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülük etmesini bekliyoruz” dedi.

 

MAKAMLAR GEÇİCİ HİZMETLER KALICIDIR…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da üyelerin sorun ve ihtiyaçlarının tespiti ve beklentilerinin karşılanması noktasında bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sayın Başkanım makamlar geçici hizmetler bakidir. Bizim niyetimiz Allah (c.c.) rızası için bu şehre ve üyelerimize kalıcı hizmetler sunmak ve ilimizin ekonomik anlamda önünün açılmasına katkı sağlamaktır. Elazığ’ın 3. Sanayi bölgesi ihtiyacıyla ilgili talebinizin çok yerinde olduğu kanaatindeyim. Zaten 2015 yılında Ekonomi Bakanlığı’na sunmuş olduğumuz ilimiz için önemli gördüğümüz 5 projeden birini sektörel sanayi siteleri oluşturuyor. İnşallah ilgili bakanlıkların yatırım programına bu konunun dahil edilmesi hususunda İlimizin tüm sorunlarının çözümü noktasında çok büyük bir gayret gösteren Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekillerimizin de desteği ile iş dünyasının bu beklentisini çözeriz. Yine bu konu kadar önemli olan diğer bir hususta ilimizin teşvik yasası konusundaki beklentisidir. Oda olarak bu hususta çok önemli girişimler ve görüşmeler yaptık. Yine Sayın Valimizin girişimleriyle, Sayın Milletvekillerimizin desteği ve Odamızın organizasyonunda kısa bir süre içerisinde ilimizde ilgili bakanlık müsteşar ve müsteşar yardımcısının katılımı ile bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bölgemizin insanı olan Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve Kalkınma Bakanımızın da bizlere konu hakkında destek sözleri bulunmaktadır. İnşallah bu konuyu da çok kısa bir süre içerisinde Elazığ’ın gündeminden kaldıracağız. Bu düşüncelerle, iş dünyamızın bizlere olan güveni ve desteği için teşekkür ediyor, şahsınızda tüm sanayi sitesindeki işletmelerimize bol kazançlar temenni ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 893 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.4.2016 13:19:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.