Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO KUTLU DOĞUM İKRAMINA YOĞUN İLGİ

Elazığ TSO tarafında geleneksel halde her yıl Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlimiz Sanayi Sitesi Camiinde düzenlenen Kutlu Doğum İkramı bu yıl il protokolü, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşların yoğun ilgisini gördü. 

İl Protokolünden Yoğun İlgi

Elazığ TSO Kutlu Doğum ikramına, Elazığ Valisi Murat Zorluğolu, Elazığ Ak Parti Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Ömer Serdar, Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkan Vekili Karahan Çelik, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, Elazığ TSO Üyeleri, Sanayi Sitesi esnafları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

 

Alan’dan Teşekkür Konuşması

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan il protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisini gören Kutlu Doğum İkramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Kutlu Doğumu’nun 1445. Yılı münasebetiyle İl Müftülüğümüz nezaretinde düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’ programı kapsamında  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak geleneksel hale getirmiş olduğumuz Kutlu Doğum İkramımıza teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor en derin saygılarımı sunuyorum. Rahmet ve Merhamet Peygamberimizin kutulu doğumu vesilesiyle, çok kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum. Allah Resulü ashabıyla birlikte Mekke’yi fethetmeye gidiyordu. Bir ara, Ensar’ın sancaklığını yapan Sa’d bin Ubade’nin dilinden intikam dolu şu sözler döküldü:“Gün savaş ve intikam günüdür. Gün, kan akıtmanın helal olduğu gündür…” Bu sözleri duyan Rahmet Elçisi, hemen harekete geçti. Sancağı Sa’d’tan alarak başka bir sahabeye verdi. Ardından ashabına döndü ve şöyle dedi: “Gün, merhamet günüdür. Gün, kan akıtmanın haram olduğu gündür…”Aynı şekilde efendimiz, ordusuyla Mekke’ye hareket halindeyken yeni doğmuş, yavrularını emziren bir köpek gördü. Rahmet elçisi, devesinde inerek bir sahabeyi bu hayvanın başında nöbet beklemek üzere görevlendirdi. Ta ki ordu, buradan geçmeye kadar, hayvan ve onun yavruları zarar görmesin diye. Tam o noktada ashaba dönerek şöyle dedi: “Yerdeki bütün mahlukata merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin.” Geçmişten günümüze Müslümanlar olarak, ne zaman ki bu mesajlara sımsıkı sarıldık, bunları yaşamak ve yaşatmak için gayret gösterdik, işte o zaman Peygamberimize layık aziz bir ümmet olduk. Ne zaman da gevşekliğe düştük, onun hikmetli öğretilerinden, örneklerinden uzaklaştık, işte o zaman yolumuzu kaybettik ve ümmet olarak sıkıntılara maruz kaldık. Bugün de top yekün insanlık ve bilhassa da İslam coğrafyasının içinden geçtiği zorlu süreçlerin temelinde onun anlaşılamaması yatmaktadır. Onun eşsiz örnekliğinin, ağızlardan gönüllere indirilememesi, zihinlere, dimağlara iyice yerleştirilememesi, hayata geçirilememesi yatmaktadır. Bugün İslam coğrafyasının dört bir yanında katledilen masum canların, akan kanın, gök kubbeye yükselen feryatların sebebi bizim Şefkat Peygamberine hakkıyla ümmet olamayışımızdır. Bu düşüncelerle; Kutlu Doğum haftası münasebetiyle, Tüm İslam Aleminin Rahmet ve Merhamet Peygamberine yakışır ümmet olması deliklerimle, saygılar sunuyorum.

Serdar’dan Kutlama…

Başkan Alan’ın konuşmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av.Ömer Serdar, “Maneviyatımızın doruk noktaya ulaştığı bu kutsal günlerde bu tür güzel etkinliklerle vatandaşlarımızın kaynaşması ve iyi niyet duygularıyla birbirlerine kenetlenmesine vesile olan tüm kurumlarımızı kutluyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Şeyhmus Tanrıverdi’nin okuduğu duanın ardından vatandaşlar ve protokol üyelerine kavurma ikram edildi. Program kapsamında Elazığ TSO tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Müftü Ragıp Güzel tarafından hazırlanan “Tevhid’de Birlik Vahdet’te Dirlik” kitabının dağıtımı da gerçekleştirildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 898 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.4.2016 15:12:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.