Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

GALERİCİLER SİTESİ İÇİN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ Belediyesi tarafından kısa sürede yapımı tamamlanarak hizmete açılan Galericiler Sitesini ziyaret ederek, Site Başkanı Ercan Yılmaz ve Galerici esnafla bir araya geldi. Başkan Alan burada yaptığı değerlendirmede, Belediye Başkanı Yanılmaz’a Elazığ ekonomisine yaptığı bu önemli katkı nedeniyle teşekkür etti.

 

ELAZIĞ’IN ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERİLDİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Galericiler Sitesinde Oda üyesi esnaflarla bir araya gelerek sitenin sorunları, iş hacmi ve beklentiler konusunda istişarelerde bulundu. Site Başkanlığını yapan Ercan Yılmaz, Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz’a destekleri ve katkıları için teşekkür ederek, site esnafının öncelikli beklentileri hakkında Başkan Alan’a bilgiler verdi. Yılmaz konuşmasında, “Sayın Başkanım Galericiler Sitesini ziyaret ederek buradaki esnaflarla bir araya geldiğiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Sitemiz yavaş yavaş eksikliklerini gidererek ilimize yakışır şekilde hizmet verecektir. Ben bizlere çok büyük destek veren Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz beye buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Başkanım, sitenin en önemli iki sorunu ulaşım ile açık alandaki araçların kar, yağmur, dolu ve güneşten korunması için sundurmaların yapılmasıdır. Sayın Belediye Başkanımız bu konuları yakından biliyor. Hava şartları da düzelmeye başladı. İnşallah sitemizin bu iki önemli sorunu ortadan kalkınca daha iyi hizmet verir bir noktaya geleceğiz” dedi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da, Elazığ’ın çok uzun yıllardan beri gündeminde olan Galericiler Sitesinin yapılması ve hizmete açılmasının Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a nasip olduğuna işaret ederek, “Sayın Belediye Başkanımıza ben de Elazığ’a böylesine prestij bir iş alanı kazandırdıkları ve sektörel gelişmeye öncülük ettikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Galericiler Sitesi elbette yeni bir bölge. Eksiklikleri mutlaka olacaktır. Ancak bu eksiklikler zaman içerisinde çözülebilecek ve temel olarak zaten olması gereken beklentileri oluşturuyor. Siteye şu an iki saatte bir ulaşım olduğunu öğrendim. Bunun bir en az bir saate indirilmesi gerekiyor. Ayrıca ivedi olarak yan yolların da açılması lazım. Sitenin çok acil olarak bir yönetim ofisine de ihtiyacı var. Gelen protokol üyelerini ağırlayabilecek, toplantı ve bilgilendirmelerin yapılabileceği bir mekana ihtiyaç var. Ayrıca şehir merkezindeki ana arterlere ve ilimizin giriş çıkışlarına sitenin yerini gösteren tabelalar ve yönlendirme eksiklikleri de mevcut. Bölgede bir PTT şubesi ile banka irtibat noktası da önemli bir ihtiyaç gibi duruyor. Belediyemiz ilimizin çok prestij bir bölgesinde güzel bir mimari çalışmayla örnek bir bölge buraya oluşturmuş. Bu nedenle İlin vitrini diyebileceğimiz bu alanın peyzaj çalışmalarının ve ziyaretçilerin ibadet, kafeterya gibi hizmetini karşılayabilecek mekan ihtiyacının da kısa sürede giderilmesi gerekiyor. Elazığ Galericiler Sitesi’nin internet üzerinden yaptığı satışlarla ilimize Türkiye’nin her köşesinden gelen müşteriler olduğunu biliyoruz. Bu nedenle burası sadece araç alım satımı yapılan bir mekan değil, aynı zamanda ilin gönüllü kültür elçiliğini de yapıyor. Elazığ’a her gelen müşteri buradaki galeri sahipleri tarafından Harput başta olmak üzere ilimizi gezdirerek tanıtıyor ve yemek, musiki, inanç turizmi başta olmak üzere gönüllü bir hizmeti de ifa ediyorlar. Otellerimiz, lokantalarımız, yöresel ürün satışı yapan işletmelerimiz kısaca çok geniş bir esnaf kitlesi Galericiler Sitesi sayesinde ticaretine katkı sağlıyor. Ben bu vesile ile Sayın Başkanımız Yanılmaz’ın ilimiz için çok önemli bir değer olacak olan Mobilyacılar sitesini de Galericiler Sitesi gibi ivedi bir şekilde Elazığ’a kazandıracağına inanıyorum. Bu tür ticaret alanları ilin modern kimliğine de çok önemli bir değer katıyor. Ben şahsen bugün Elazığ’da böylesine bir mekanda bulunduğum için gurur duydum. Sayın Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a iş dünyası adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 837 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.3.2016 15:50:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.