Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN, OSB BAŞKANI ÖZTÜRK’LE BİRARAYA GELDİ 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk ile Elazığ TSO’da bir araya gelerek Teşvik Yasası ve ilin genel sorunlarıyla ilgili istişare toplantısı yaptı.

Sayı Öztürk’ün Tecrübeleri Bizim İçin Önem Taşıyor…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan, OSB Başkanı Öztürk’ün Odayı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Öztürk, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında 1994-2009 yılları arasında yönetim kurulu başkanlığı yaparak bu alanda Elazığ’a en uzun süreyle hizmet veren iş dünyasının önemli bir temsilcisidir. Kendisi ayrıca uzun bir dönemden beri Elazığ OSB Başkanlığı görevini de başarıyla sürdürmekte olup Elazığ OSB’nin ülke genelindeki cazibesinin artmasına çok önemli katkılar sağlamıştır. Sayın Öztürk, ilin ekonomi ve sanayisi ile kalkınma ve gelişmesinde çok önemli bir deneyim ve birikime sahip bir kişidir. Biz Oda olarak kendilerinin bu birikimlerinden her zaman istifade etmek istiyoruz. Bugün özellikle ilimiz ekonomi ve sanayisinin gelişimi için olmazsa olmaz bir konu olan Teşvik Yasası üzerinde durduk. Bugüne kadar Odamız ve Elazığ OSB başkanlığının bu konuyla ilgili ciddi girişimleri ve çalışmaları oldu. Bir süre gelişmeleri bekleyip buna göre müşterek bir organizasyon yapma hususlarını değerlendirdik. Çok yararlı bir görüşme oldu. Bir kez daha Sayın Başkan Öztürk’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hizmet Makamları Bayrak Yarışının Olduğu Yerlerdir…

Elazığ OSB Başkanı Öztürk’de yaptığı değerlendirmede, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası gibi hizmet makamları bayrak yarışının olduğu yerlerdir. 1920 yılında kurulan Odamızın bugüne kadar sayısız yöneticisi olmuştur. Bunların bir kısmı hayatta bir kısmı ebediyete göç etmiştir. Önemli olan hizmet dönemi içerisinde hayırla yad edilebilecek hizmetleri ortaya koyarak şehre ve temsil edilen kitleye hizmet etmektir. Bayrak yarışlarında küslüklerin dargınlıkların olmaması gerekir. Seçin sonraki günü tüm camianın kenetlenmesi gerekir. Bu konuyu böyle değerlendirmek gerekiyor. Teşvik konusunda Odamızın ve Sayın Başkanımızın çok ciddi çalışmaları oldu. Kendilerine tüm bu girişimlerinden ötürü teşekkür ediyorum. OSB olarak bizim de son olarak Gümrük ve Ticaret Bakanımızla OSB’de yapılan toplantıda brifingimizde öncelikli konu teşviklerdi. Hükümetimizin konuyla ilgili yeni bir düzenleme çalışması içerisinde olduğunu biliyoruz. İnşallah İlimizin talepleri dikkate alınarak beklediğimiz şekilde bir yasa çıkar. Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi gelişmelerin seyrine göre önümüzdeki günlerde müşterek bir çalışma da yapılabilir. Ben de bu düşüncelerle şahsımıza yönelik nazik değerlendirmeleri için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 811 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2016 10:06:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.