Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ALAN: 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, Elazığ TSO olarak hedeflerinin, Elazığ’daki kadın girişimci sayısını artırarak, kadınların iş dünyasında daha fazla yer almalarını, sağlamak olduğunu söyledi.

 Başkan ALAN mesajında, “Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılında ilan edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma yolunda verdiği mücadelenin temsili başlangıcı 8 Mart 1857 yılında ABD’nin New York kentinde başlamıştır.

Anacak; Milletimizin tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar, Türk kadını her dönemde etkin rol oynamış ve tarih yazmıştır.  Türk ve İslam tarihi bu anlamda kadın kahramanlarımızın başarı ve fedakârlık öyküleri ile doludur.  

Modern yaşamda  kadının yerinin ve kimliğinin hak ettiği yerde olmasına yönelik çalışmalar Cumhuriyetimizin ilanı ile başlamış ve Türk kadını, yaşamın her alanında kendisini göstermeye başlamıştır. Ancak, modern dünya ile kıyasladığımızda Ülkemizde kadınların işgücüne ve üretime yeterince katılamadıkları görülmekte ve bu alanda dünyadaki yerimiz oldukça kötü durumdadır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, KOSGEB ile yapmış olduğumuz protokollerle Girişimcilik eğitimleri vererek KOSGEB desteklerinden istifade edip kendi işlerini kurmaları için bayanlara özel bir kontenjan uygulaması yapmakta ve her dönem eğitimlerimizin yüzde 50’sini bayanlar oluşturmaktadır.

Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra, iş yaşamına da katılarak aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunan kadın girişimcilerin sayısının ilimizde artması için bu çalışmalarımız devam edecektir.

Bu düşüncelerle; Ülkemiz ve dünya kadınlarının ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle, saygılar sunarım” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 825 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.3.2016 14:25:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.