Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

SRC BELGELERİNİ ELAZIĞ TSO VERECEK

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, bugüne kadar Oda Üyelerinin ve şoför esnaflarının Diyarbakır Bölge Müdürlüğüne müracaat ederek aldıkları SRC Belgelerinin Elazığ TSO Bünyesinde verilmesi için girişim başlattı.

Elazığ İçin Önemli Bir Hizmet

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan, SRC Belgelerinin Elazığ TSO tarafından verilmesiyle başta Elazığ olmak üzere Bingöl ve Tunceli’deki vatandaşların da daha az maliyet ve zaman kaybı olmaksızın bu hizmeti alabileceklerini ifade etti.

Başkan Alan konuyla ilişkin değerlendirmesinde, “Ülke genelinde SRC Belgesi verme hususunda yetkilendirilen iller, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü ile imzalamış oldukları protokol gereğince TOBB tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle Odalar Birliği nezdinde gerekli girişimleri başlatmış başlatarak, Sayın Milletvekilimiz Metin Bulut beyi de konu hakkında bilgilendirdik. Kendileri konuyu hemen takibe alarak gerekli girişimlerde bulunmuşlardır. Sayın Bulut’a göstermiş olduğu hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyorum.

2009 yılından beri Yeni Karayolu Taşıma Yönetmeliği gereğince kısa adı SRC olan Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni kamyonet, kamyon, panelvan, minibüs, otobüs, çekici vs. ticari araç kullanan tüm şoförlerin alması zorunlu kılınmıştır.

Karayolu taşıma kanununa göre eşya, kargo ve yolcu taşıyan diğer bir deyişle ticari olan taşıtı sevk ve idare eden kişide bulunması gereken belgelerden biri olan SRC için bugüne kadar Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne başvurmak gerekiyordu. Odamızın ve Sayın Vekilimizin girişimleriyle bu konu inşallah çok kısa bir süre içerisinde sonuçlanarak artık ilimiz başta olmak üzere Tunceli ve Bingöl’deki vatandaşlarımız da bu hizmeti Odamızdan alabilecekler. Ben bu düşüncelerle, girişimleri nedeniyle Sayın Vekilimiz Metin Bulut Beye bir kez daha teşekkür eder, girişimin ilimiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1610 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.2.2016 14:24:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.