Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

SGK İL MÜDÜRÜ CEYLAN BAŞKAN ALAN’LA GÖRÜŞTÜ

Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Esat Ceylan Elazığ TSO’yu ziyaret ederek Başkan İdris Alan ile görüştü. Görüşmede teşvik yasası ve iş dünyasını yakından ilgilendiren çeşitli konular ele alınırken, son yapılan değişikliklerle işveren için SGK primlerine sağlanan destekler değerlendirildi.

İŞ DÜNYASI İÇİN ÖNEMLİ DÜZENLEMELER YAPILDI

Ceylan,Elazığ’ da iş yeri sayıları, çalışan ve emekli sigortalılar ile ilgili istatistiği bilgi paylaşarak, Asgari ücretin artması nedeniyle ödenen sigorta primlerindeki devlet katkısı, kayıt dışılık, genel sağlık sigortası, sosyal güvenlik bilincinin oluşması ve teşvik konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Ceylan özellikle kayıt dışılığın ülke ekonomisine vermiş olduğu zararları vurgulayarak kayıt dışılığın önlenmesi için Başkan Alan’dan destek istedi.

 

DESTEKLER VE TEŞİKLER ELAZIĞ TSO ÜYELERİYLE PAYLAŞILACAK

SGK İl Müdürü Esat Ceylan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade den Başkan Alan, “Sayın İl Müdürümüz uzun yıllardan beri Elazığ iş dünyası ile yakın ilişki içerisindedir. Kendisi iş dünyasının her zaman yayında olmuş ve desteklerini esirgememiştir.

Toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi iş dünyasını da yakından ilgilendiren ve kısa süre önce yürürlüğe girmiş olan çeşitli mevzuat ve yasal değişiklikler  bulunmaktadır. Sayın İl Müdürümüzün ifadesiyle eskiden 10 kişi çalıştıran bir işletme ancak Teşvik Yasası kapsamında SGK desteğinden istifade edebilirken, son düzenlemeyle ilgili olarak 1 kişi çalıştıran işletmelerimiz de artık bu destekten istifade edebilmektedir.

İş dünyamızı yakından ilgilendiren tüm bu destekler hususunda çok kısa bir süre içerisinde Odamızda SGK İl Müdürlüğümüzle birlikte geniş katılımlı olarak Üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantısı yapacağız. Toplantının tarih ve saatini önümüzdeki hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Ben bu vesile ile Sayın Ceylan’a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 860 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.2.2016 15:04:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.