Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 DAVUTOĞLU STK’LARLA İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki STK’ temsilcileriyle  İstişare Toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan da katılarak Elazığ’ı temsil etti. Başkan Alan, toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelikle görüşme imkanı da buldu...

HER VATANDAŞIN HUKUKU ÇANKAYA KÖŞKÜNDE EŞİTTİR…

TOBB, TESK, TÜMSİAD, TZOB, ASKON, DİKAD, DOGÜNSİFED, Doğu ve Güneydoğu Bölgesi ticaret, sanayi, borsa, esnaf ve sanatkar oda başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde her bir vatandaşın hukukunun eşit olduğunu belirterek, “Ankara'nın başkent olarak sizin nezdinizdeki değeriyle Edirne’nin, Konya’nın, Muğla’nın bağrında yaşayan diğer kardeşlerinizin buraya biçtikleri değer arasında bir fark yoktur” dedi.

Başbakan Davutoğlu, medeniyetler diyarı Türkiye'nin en güzel köşeleri olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun içinden, ruhundan gelen bereket, irfan ve helal rızık sesini dinlemek istediği için bu buluşmanın düzenlendiğini belirtti.

İstişare buluşmalarının diğer bölgelerle devam edeceğini ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Burası Çankaya Köşkü, başkentin yönetim merkezi, biliniz ki, her birinizin buradaki hukuku 79 milyon diyebileceğimiz kardeşlerinizden farklı değildir. Bir Hakkarili’nin, Hakkari de ne kadar hakkı varsa Edirne’de o kadar hakkı vardır. Her birinin de Ankara'daki hakkı bir ve eşittir. Biz, nasıl Çanakkale Savaşında şahadete yürürken ya da Sarıkamış dağlarında omuz omuza şahadete yürürken birbiriyle hiçbir farklılık gözetmeden aynı ideal için yürümüş ecdadın torunlarıysak bugün de bu topraklarda hiç kimse diğerinin üstünde kendini göremez, hiç kimse diğerinden farklı ya da diğerinden dışlanmış şekilde kendini hissedemez” değerlendirmesinde bulundu.

 

ALAN: TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA HÜKÜMETİMİZİ DESTEKLİYORUZ

İstişare toplantısının çok yararlı geçtiğini belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, terörle mücadele konusunda hükümetin kararlılığını desteklediklerini ifade ederek, “Bugün Bölgemizde insanlarımız maalesef çok büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Bunun Kürt halkının sorunlarının savunulmasıyla bir ilgili bulunmayıp tamamen ülkemizi bölmeye ve halkımızı parçalamaya yönelik kirli bir savaştır. Bu kirli oyunu bozma noktasında bölge iş dünyası olarak hükümetimizin terörle kararlı mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz. Vatanımız ve milletimiz için şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi buradan bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Terörün en kirli halinin yaşandığı bölgelerde görev yapan tüm güvenlik güçlerimizin Yüce Allah (C.C.) yar ve yardımcıları olsun. Kürt vatandaşlarımızın ismini zikrederek aslında en büyük mağduriyeti yaşattıkları tüm Kürt kardeşlerimizin bedduaları ve ahları şer odaklarından çıkacaktır. Sayın Başbakanımızın samimi ve kararlı duruşu ve bu konuda bölgemiz STK’larıyla birebir görüşerek duygu ve düşüncelerini alması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Ülkemiz inşallah kısa sürede bu sorunlardan kurtulacak ve bir çok ülkeyi endişelendiren dünyanın en büyük ekonomileri arasına girecektir” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1211 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.2.2016 11:35:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.