Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Hayvan Ürünleri OSB İstişare Toplantısı

 

Elazığ Hayvan Ürünleri Organize Sanayi Başkanı Asım Nazırlı Elazığ Belediyesi Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Üstündağ, Ertuğrul Kar ve Selami Işık’la birlikte Elazığ TSO’yu ziyaret ederek, Başkan İdris Alan’la görüştüler…

 

HAYVAN ÜRÜNLERİ OSB’NİN BÜYÜMESİNİ İSTİYORUZ

Elazığ Hayvan Ürünleri OSB Başkanı Asım Nazırlı ziyarette Hayan Ürünleri OSB hakkında bilgilendirme yaparak, “Sayın Başkanım, sizin de çok yakından bildiğiniz gibi hayvancılık özellikle ilimiz ve bölgemiz için hayati önem arz eden bir sektördür. Sektörün sürdürülebilirliği ve gelişmesi anlamında önem arz eden Hayvan Ürünleri Organize Sanayi Bölgesinin daha da büyümesi için biz çok önemli girişimler ve çalışmalar başlatmış bulunmaktayız.  Bölgemizde halen 8 işletme bulunmakta olup, bunlardan 6’sı faaliyetlerini sürdürürken 2’si ise inşaat safhasındadır. Ancak OSB’mizde bundan sonraki süreç içerisinde yatırımcılara tahsis edilebilecek arsa sorunu bulunmaktadır. Bu sorunun çözümü ve Elazığ Hayvan Ürünleri OSB’nin ülkemizde ilk olması hasebiyle örnek olmasını arzu ediyoruz. Bu vesile ile bugün sizleri ziyaret etmiş bulunmaktayız. Zaman ayırdığımız ve konuya ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ediyoruz ” dedi.

 

TARIM VE HAYVANCILIK ELAZIĞ İÇİN ÖNEMLİ

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan da tarım ve hayvancılık sektörlerinin Elazığ için hayati önem taşıdığını belirterek, “Tarım ve Hayvancılık sektörleri ilimiz ve bölgemizin vazgeçilmez geçim kaynağı ve istihdam sağlayan en önemli sektörleridir. Elazığ TSO olarak ilgili kurumlara vermiş olduğumuz hemen tüm rapor ve ilin çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili dosyalarımızda önceliğimiz tarım ve hayvancılık sektörlerinin gelişmesini sağlayacak talep ve beklentilerimizi içermektedir.

Bu bağlamda  Elazığ Hayvan Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi özellikle hayvancılık ve hayvancılığa dayalı sanayi endüstrisinin gelişmesinin temelini teşkil etmektedir. Bu alanın büyütülerek bugün ve gelecekte yatırımcıların taleplerini karşılayacak boyutlara ulaşması çok önemlidir. Yine bu alanın altyapı imkanları ile yatırımcılar açısından cazip hale getirilmesi ve gerek il içinden gerekse il dışından gelecek tüm yatırımcılar için cazibe merkezi olması gerekmektedir. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu alanın gelişmesi ve sorunlarının çözümü noktasında üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeye ve yapılacak tüm çalışmalara katılmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bu düşüncelerle ziyaretiniz için teşekkür eder, başlatmış olduğunuz bu çok önemli çalışma için sizlere teşekkür eder, başarılar dilerim” şeklinde konuştu. 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1123 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.1.2016 16:33:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.