Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 2016 ELAZIĞ EKONOMİ İÇİN YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI OLACAKTIR

Elazığ TSO 2015 son Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında Meclis Üyelerinin yoğun katılımı ile yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Kaya, 2016 yılının Elazığ ekonomi ve sanayisi adına yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inandığını ifade etti.

2016 Yılına Umutlarla Giriyoruz

Toplantının açılış konuşmasını yaban Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, 2015 yılının ekonomi  ve sanayi anlamında  ilimiz için kayıp bir yıl olarak geride kaldığına işaret ederek, “Çok değerli Meclis Üyeleri, 2015 yılı malumunuz olduğu üzere Ülkemizin seçimlerle, dış politika ve terörle yoğunlaştığı, ekonomi ve sanayinin ikinci planda kaldığı bir yıl olarak geride kalmıştır.

Kurulan 64. Hükümet ekonomi ve sanayinin ihmal edildiğini görmüş ve çok önemli tedbirler almaya başlamıştır. Bu tedbirler kapsamında ilk uygulama olarak 16 Aralık 2015 tarihinde yürürlüğe giren küçük esnafa 30 bin TL. faizsiz kredi, yeni girişimcilere KOSGEB üzerinden destekler ve benzeri uygulamaları hayata geçirmiştir. İş dünyası adına reform niteliği taşıyan destekler ise 2016 yılının başından itibaren kademeli olarak uygulamaya geçirileceği ifade edilmektedir. Tüm bu gelişmeler 2016 yılına Ülke iş dünyası olarak büyük umutlarla giriyoruz. Umuyoruz bu dönemde Elazığ için büyük önem taşıyan yeni Teşvik Yasası’nda da yeni bir düzenleme yapılacaktır. Odamız Yönetim Kurulu ilimizin bu beklentileriyle ilgili olarak Sayın Başbakan başta olmak üzere ilgili tüm bakanlarla birebir görüşerek ve dosya takdim ederek bu talebimizi iletmiştir. Ben bu düşüncelerle, sizlerin şahsında tüm Elazığ TSO üyelerinin ve halkımızın yeni yılını kutluyor, sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini Yüce Allah (c.c.)’tan niyaz ediyorum” dedi.

2015 Faaliyet Raporu Okundu

Başkan Kaya’nın açılış konuşmasının ardından 2015 yılı bütçesini değerlendiren Elazığ TSO Hesapları İnceleme Komisyonu Üyeleri hazırlamış oldukları rapor hakkında bilgiler vererek, Elazığ TSO Yönetim Kurulu’na çok önemli tasarruf tedbirleri uygulayarak bütçeyi olumlu şekilde geliştirdikleri için teşekkür ettiler.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da 2015 yılı Elazığ TSO Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu hakkında bilgiler vererek, Ülke olarak sıkıntılı bir yıl geçirmelerine rağmen Üyelere ve Halkımıza yönelik olarak imkanlar ölçüsünde önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

2016 yılı bütçesinin tartışılarak onaylanmasının ardından, 2015 yılı Elazığ TSO Yönetim Kurulu Faaliyet raporu okundu.

Meclis Üyelerinin görüş ve önerilerinin sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1129 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.12.2015 10:05:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.