Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BÖLGE ODA BAŞKANLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Bölge Oda Başkanlarının katılımıyla TOBB’de yapıldı.


ÖNCELİK BÖLGENİN HUZUR VE GÜVENLİĞİ

Toplantıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan, bölgede son birkaç aylık süreç içerisinde yaşanan gelişmeleri ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, TOBB öncülüğünde ilgili Bakanlarla konunun masaya yatırıldığını söyledi.

Başkan Alan toplantıyla ilgili değerlendirmesinde “Güneydoğuda ve Doğu Anadolu’da bazı il ve ilçe bölücü terör örgütü eylemleri nedeniyle çok zor günler yaşanmaktadır. Sokağa çıkma yasağının olduğu yerleşim yerleri başta olmak üzere buralarla ticari bağlantıları olan tüm esnaflar mağduriyet yaşamaktadır. Bu süreç devam etmekte olup, devletimizin terörle kararlı mücadelesi inşallah kısa sürede sonuçlanacak ve tüm bölge huzur ve güven ortamına yeniden kavuşacaktır. Ancak, kısa vadede çok sayıda esnafımızın vergiler, bankacılık faaliyetleri nedeniyle kredileri ve tüm ticari faaliyetlerinde yaşamış olduğu mağduriyetlerin daha ileri boyutlara gitmemesi için TOBB öncülüğünde Sayın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci ile Bölge Oda Başkanları geniş katılımlı bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıda özellikle Bölge Oda başkanları kendi illerinde yaşanan sıkıntıları dile getirerek hükümetin almasını talep ettikleri tedbirleri ifade ettiler. Ayrıca seçim öncesi iş dünyasını yakından ilgilendiren reformların da ivedi şekilde hayata geçirilmesini talep ettik. Sayın Bakanlarımız ekonomiyle ilgili tedbirlerin alınmaya başlandığını ilk paketin 26 Aralık’ta açıldığına işaret ederek, 2016 ile birlikte iş dünyası için yeni bir dönemin başlayacağı müjdesini verdiler” dedi.

BAKANLAR ELAZIĞ’A DAVET EDİLDİ

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekci ile görüşme yapan Başkan Alan her üç Bakanı Elazığ’a davet ettiğini ifade ederek, “Sayın Bakanlarımızla birlikte yada ayrı ayrı olmak üzere Elazığ TSO’da bir araya gelme talebimizi illettik. İlimizin sorunlarını birebir bir kez daha ifade etme şansımız oldu. Özellikle Teşvik Yasasında yeni bir düzenleme beklediğimizi ve Elazığ için bu konunun önemi üzerinde durduk. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci ile Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz Elazığ’ın sorunlarının kendi sorunları olduğunu ve kendilerinin Elazığ milletvekili olarak görülmesini istediklerini ifade ettiler. Tüm hemşerilerimizle ve iş dünyası ile bir araya gelmek için ilk fırsatta Elazığ’a geleceklerini ifade etmişlerdir. İlimizin genel sorunları, bölgemizin sorunları ve iş dünyasının genel beklentilerini devletin en üst düzey makamlarıyla birebir görüşme fırsatı yakaladığımız Bölge Toplantısı son derece yararlı olmuştur” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Alan, Başbakan Yardımcısı Sn. Mehmet Şimşek'le...

 

Başkan Alan, Kalkınma Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz ile...

 

Başkan Alan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci'yle...

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 885 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.12.2015 13:51:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.