Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ADR TOPLANTISI ELAZIĞ TSO’DA YAPILDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ‘Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ve ADR Mevzuatı’ konulu bilgilendirme toplantısında, Tehlikeli Madde  Güvenlik Danışmanı ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Neslihan Bildik bir sunu yaparak katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

YASA ÇOK SAYIDA MESLEK GURUBUNU İLGİLENDİRİYOR

Tehlikeli Madde  Güvenlik Danışmanı ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Neslihan Bildik, Ülkemizin 2010 yılında imzaladığı ‘Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığı’na ilişkin Avrupa Anlaşması’nın (ADR) 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğini söyledi.

Bildik açıklamasında;  “Tehlikeli maddenin sadece naklini değil, yüklenmesi, paketlenmesi, saklanması, boşaltılması gibi tüm süreçlerini kapsayan ADR düzenlemeleri, firmalara önemli yükümlülükler getiriyor. Aslında bir zincirin halkaları gibi üretimden son ulaşma noktasına hatta oradan boşaltılıp depolanmasına kadar bir sorumluluk süreci işliyor. Firmaların bu konuda mağdur olmamaları için işin hangi tarafıyla ilgili ise orayla konu hakkında tam bilgi sahibi olmalarını ve uzman desteği almalarını öneriyoruz. Çünkü ciddi manada maddi kayıplar ve cezai müeyyidelerle işletmelerimizin karşılaşma riski söz konusudur” dedi.

Yapılan sunumun ardından toplantıya katılan işletme yetkilileri konu hakkında çeşitli sorularını bilgilendirmeyi yapan Makine Mühendisi Neslihan Bildik’e yönelterek, karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulundular.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1028 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.12.2015 16:15:08
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.