Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TEHLİKELİ MADDELERİN TAŞINMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

 

Ülkemiz, Tehlikeli Malların Karayolu İle Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması’na taraf olarak, 24 Ekim 2013 tarihinde  “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliği” yürürlüğe sunmuştur. 

 

Söz konusu Yönetmelikte -Tehlikeli maddelerin, insan sağlığına zarar vermeden ve çevreye olumsuz etkisi en az olacak şekilde taşınması ile ilgili tüm tedbirlerin alınması- hükümleri mevcuttur. 

 
Aynı yönetmeliğin 33. maddesi, firmalara Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almayı zorunlu kılmıştır; bu zorunluluk 01 Temmuz 2015 itibari ile yürürlüktedir. Bu kapsamda;
 
“Tehlikeli madde taşımacılığı sürecinde yer alan ve bir takvim yılı içerisinde işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmeler ile toplam araç taşıma kapasitesi elli ton ve üzerinde olan taşımacılık işletmelerine,”  iligi mevzuat kurallarına uyulmaması durumunda parasal yaptırımın yanı sıra, işletmenin faaliyetini durdurmaya kadar giden cezalar söz konusudur. 
 
Konuyla ilgili olarak 15.12.2015 Salı günü saat 14.00 de Odamız eğitim salonunda bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Sadece taşımayı gerçekleştiren işletmeyi değil tüm tarafları ilgilendiren bu yönetmelik ile ilgili olarak gerçekleştireceğimiz toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
 
 
Bu haber 849 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.12.2015 08:59:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.