Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 FKA ARALIK AYI TOPLANTISI

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2015 yılı son toplantısını Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda yaptı.

Toplantıya Yoğun Katılım

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, İl Genel Meclis Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop katıldı.

2015 Yılında Önemli Destekler Sağlandı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısını yapmak üzere toplanmış bulunduklarını belirten Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger; “Bugünkü toplantımızda, 2015 yılı doğrudan faaliyet desteği kapsamında sunulan başvurular ile Ajansın idari ve mali işlerine ilişkin çeşitli konular ele alınacaktır. 2015 yılının son toplantısını gerçekleştiriyoruz. Bu süre zarfında, Fırat Kalkınma Ajansımız 1.679 proje başvurusu almış ve değerlendirme neticesinde toplamda 469 proje için 75,3 Milyon TL destek sağlamıştır. Bu destekler çerçevesinde 3000 kişiye istihdam sağlanmıştır. Destek programları haricinde hazırlanan 2 bölge planı ve 80’e yakın sektörel ve mekânsal araştırma raporları ile Ajansımız bölgemizin kalkınması yönündeki önemli katkılar sunmuş, düzenlenen teknik destek, girişimcilik, dış ticaret vb. eğitim etkinlikleri ile 15.000 dolayında insanımıza doğrudan eğitim desteği katkısı sağlanmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre ve seminer düzenlenmiştir. Hazırlanan 30 dolayında kitapçık ve broşür ile de illerimizin tanıtımına ve yatırım ortamının güçlenmesine katkı sağlanmıştır.

Elazığ Valiliğimize ve Elazığ vilayetine konukseverliklerinden dolayı teşekkür ediyor, toplantımızın ve kararlarımızın bölge illeri için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıda gündeme ait maddeler görüşülerek karara bağlandı.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 871 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.12.2015 09:34:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.