Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 BAŞKAN ALAN BUSINESS CHANNEL TÜRK TV’DE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Ülkemizin uydu üzerinden yayın yapan önemli ekonomi kanallarından biri olan Busıness Channel Türk TV’de program yapımcısı Ümit Zileli’nin “Söz Sizde” programına konuk olan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ, Bölge ve Ülke ekonomisi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Busıness Channel Türk TV’nin İstanbul merkez stüdyosunda gerçekleşen ve 30 dakika süren programda, Gazeteci Ümit Zileli’nin ekonomiden, güvenliğe, ilin sorunlarından, iş dünyasının beklentilerine, ilin avantajlarından sorulara kadar çeşitli sorularını cevaplandıran Başkan Alan, önemli  değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, programda Elazığ’ın 1970’li yıllarda Devlet Planlama Teşkilatı’nın öngördüğü gelişimi yakalayamadığını ifade ederek, “Duygusal yaklaşımlardan ziyade objektif kriterlerle DPT uzmanlarınca ülkemizin belirlenen sınırlı sayıdaki cazibe merkezlerinden biri olarak ilan edilen ve sonraki gelişmesinin buna göre yapılması planlanan Elazığ maalesef devlet destekleri anlamında bu sürecin gerisinde kalmıştır. Ülkemizde son 30 yılı aşan süre içerisinde yaşanan terör ve tüm olumsuzluklardan bölgede en fazla olumsuz etkilenen şehir Elazığ olmuştur. Çünkü terör olaylarını en yoğun yaşandığı il ve ilçelere Elazığ komşudur. Yatırımların durması anlamında ayrıca son teşvik yasasında etken olmuştur. 6. Bölge desteklerinden istifade eden illere komşu olan Elazığ 4. Bölgede olması nedeniyle önemli kayıplar yaşamıştır. 2012 sonrası Yatırım Teşvik Belgeleri yaklaşık yüzde 80 oranında bir azalama göstermiştir. 01 Kasım sonrası ilimiz, bölge halkı ve Ülkemiz Ak Partiye bir dönem daha şans vermiştir. Ak Parti’nin bu süreci en iyi şekilde değerlendirerek hizmet ve beklentiler noktasında çok önemli çalışmalar yapması gerekmektedir. 7 Haziran seçimlerinde sarı kartını kullanan halkımız 4 yıl sonrasını da hesaplayacaktır. Bu nedenle halkımız çok büyük bir destek vererek güven duyduğu Ak Parti’den hizmet beklemektedir. Bu dönemde iktidarın, muhalefetin ve tüm kurum ve kuruluşlarımızın el ele vererek ülkemizin yaşadığı tüm sıkıntıları birlikte çözme noktasında gayret göstermesi gerekmektedir. Komşu ülkelerde yaşananları çok büyük bir üzüntü ile izliyoruz. Bizim gidecek ne başka bir ülkemiz var, ne de bizi kucaklayacak bir halk var. Bu nedenle geçmişten ve bugün yaşananlardan dersler çıkarıp ülkemizi huzur ve güven adasına çevirmeliyiz. Türkü, Kürdü, Çerkezi, Zazası, Lazı, Abazası ile bir biz bütünüz ve bu kültürel zenginlik bizim en büyük kazancımızdır. Tarihi süreç içerisinde çeşitli adlar altında ülkemizde oynanan bu oyunlar bundan sonra da devam edecektir. Halk olarak artık uyanmamız ve devletimizin de bölge halkının can ve mal güvenliğini sağlayarak, şefkatli elini uzatması beklenmektedir” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2222 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.12.2015 09:49:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.