Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO TARAFINDAN 60 YENİ GİRİŞİMCİYE EĞİTİM 

Elazığ TSO ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Elazığ Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle 60 kişiye iki grup halinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ başlatıldı. 

Karabulut Katılımcılara Bilgilendirmede Bulundu

Eğitimler başlamadan önce Elazığ TSO’ya kursa katılmak için müracaat edenlerle Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut bir toplantı yaparak, KOSGB Girişimcilik Destekleri hakkında bilgilendirme yaparak, genel kurallar hakkında bilgiler verdi. Elazığ TSO’da yapılan ve yoğun bir katılımın olduğu toplantıda Karabulut, Elazığ TSO olarak amaçlarının KOSGEB desteklerinden istifade ederek ildeki girişimci ve yeni işyeri sayısının artırılması olduğunu söyledi. Karabulut, eğitimin öneminden bahsederek, sürecin tüm katılımcılar için yeni bir başlangıç olması temennisinde bulundu. Bilgilendirme sonrasında KOSGEB tarafından hazırlanan kursiyer tespit formları katılımcılara doldurularak yapılan mülakat sonrasında 60 kursiyer belirlendi.

Eğitimler 2 Hafta Sürecek

Kursiyer tespiti ve grupların belirlenmesinin ardından Elazığ TSO KUYAP Eğitim Merkezinde KOSGEB Girişimcilik Eğitimine start verildi. Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ali Sırrı Yılmaz tarafından verilen eğitimler iki hafta sürecek.

Yılmaz eğitimler hakkında verdiği bilgide, 30’ar kişiden oluşan 2 ayrı gruba aynı eğitimlerin verileceğini ifade ederek,  eğitim sırasında katılımcıların girişimcilik niteliklerinin sınanmasının yanı sıra ‘İş Fikri Geliştirme’, ‘Yaratıcılık’, ‘Pazar Araştırma’, ‘Üretim Planı’, ‘Finansal Plan’, ‘İş Planının Yazılması ve Sunumu’, ‘Finansmana Erişim’ gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verileceğini bildirildi.

Eğitim sonunda ‘Katılım Sertifikasını’ alan ve KOSGEB tarafından iş planı onaylanan katılımcılar, 30 bin lira geri ödemesiz hibe ve 70 bin TL makine teçhizat kredisi kullanabilecekler. 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1127 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.11.2015 11:28:38
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.