Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “Elazığ Çevre Düzen Planı”na İtiraz Edilecek

Nisan 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çalışması başlatılan ve bugüne kadar 5 kez askıya çıkarılan “Malatya-Elazığ-Bingöl-Tunceli Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzenleme Planı”na sivil toplum kuruluşları tarafından bir kez daha itiraz edilecek.

ELSAD Başkanı Erdoğan Çalışmalar Hakkında Başkan Alan’a Bilgi Verdi

Kısa adı ELSAD olan Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği Başkanı Av. Murat Erdoğan, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, çok sayıda stk temsilcisinin katılımı ile Elazığ Çere Düzenleme Planı üzerinde önemli bir çalışma yapıldığını ifade ederek ilin geleceği açısından önemli bir noktaya gelindiğini söyledi. Erdoğan Başkan Alan’a hazırlanan harita üzerinden yaptığı bilgilendirmede, “Sayın Başkanım malumunuz olduğu üzere Elazığ Çevre Düzenleme Planı 5. Kez askıya çıkarıldı. 10 Aralık 2015 tarihine kadar askıda kalacak olan plan için daha önce yapmış olduğumuz görüşmeye istinaden konusunda uzman çok sayıda STK temsilcisinin katılımı ile çalışmayı önemli bir noktaya getirdik. 5 Aralık 2015 tarihinde çalışmamızı kamuoyu ile paylaşıp Bakanlığa sunulmak üzere Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüze takdim edeceğiz. Bu son itirazda sizlerin de ifade ettiği gibi özellikle şehrin gelişme ve sanayileşme alanları üzerinde yoğunlukla durulmuştur” şeklinde konuştu.

Alan: Planın üzerinde bugüne kadar çok önemli değişiklikler yaptırdık

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı  İdris Alan’da değerlendirmesinde, Oda olarak şehrin gelecek 100 yılını etkileyecek planda bugüne kadar çok önemli değişikliklerin yapılmasına vesile olduklarının altını çizerek, “ Elazığ Mimarlar Odamız, şehir plancılar, çok sayıda STK ve konusunda uzman arkadaşlarımızın katılımı ile 2012 yılından bugüne kadar 10 Kasım 2015 tarihine kadar 4 kez askıya çıkan planla ilgili 43 maddelik itiraz önerisinde bulunulmuş 10 Kasım 2015 tarihinde 5. Kez askıya çıkan planda bu itirazlarımızın çok büyük bir kısmı planla işlenmiştir. Ben burada öncelikle planın bu noktaya gelmesinde çok büyük emeği olan ve Elazığ TSO ile birlikte hareket eden tüm STK temsilcilerimize buradan teşekkürlerimi arz ediyorum. Planın askıya çıkan son halini arkadaşlarımız inceliyorlar. Bu plan kurumdan kuruma kişiden kişiye farklı görüşlere açıktır. Hiçbir kurum veya kişinin tespiti kesin doğrudur anlamı içermemektedir. Çünkü neticede ilin gelecekteki 100 yılını hayal ediyorsunuz. Burada önemli olan hadise küçük ayrıntılardan ziyade şehrin önünü açacak ve vizyon katacak bir planı hep birlikte yapmaktır. Önceki planlar üzerinde yoğun olarak durduğumuz ilin lojistik merkezi kurularak, sanayi bölgeleriyle entegre hale getirilmesi ve demiryolu ulaşım ağının yapılması hadiseleri önemli ölçüde planda yer almıştır. 5. Kez askıya çıkan planda da eksiklikler bulunmaktadır. Bunlara da ilimizdeki tüm STK’larımızın katkılımı ile itirazımız olacaktır. Umuyorum, 5. askı dönemi sonrasında yeni plan çok daha geniş bir kitlenin içine sineceği şekilde kabul görecektir. Ben ELSAD Başkanı Sayın Erdoğan ve plan üzerinde yoğun gayret gösteren tüm STK temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 943 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.11.2015 10:50:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.