Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ETSO Başkanı Alan: Başbakan'a ilk 100 günlük beklenti raporunu sunduk

 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı İdris Alan 1 Kasım'da yapılan seçimlerde yüzde 50'ye yakın oy alarak tek başına yeniden hükümeti kurma yetkisini alan Başbakan Ahmet Davutoğlu'naTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde odaların katkılarıyla hazırlanan beklentiler raporu takdim edildiğini söyledi.

Başbakan'a takdim edilen 'Özel Sektörün İlk 100 Günde Beklediği Reformlar' dosyası hakkında bir değerlendirmede bulunan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, reformların hayata geçirilmesi halinde Elazığ'ın, bölgenin ve ülkemizin yeni bir kalkınmahamlesi yapacağını ve çağ atlayacağını ifade etti.

Başkan Alan konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:"1 Kasımda yapılan seçimler sonucunda halkımızın büyük teveccühünü gören AK Parti, yeniden tek başına hükümeti kurma yetkisini milletimizden almıştır. Tek başına kurulacak güçlü bir hükümetin ülke sorunlarına çare olacağı milletimizin tek beklentisidir. İş dünyası olarak, ülkemizin yeniden kalkınma hamlesi yapabilmesi ve iş dünyasının önündeki engellerin kaldırılarak, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirecek önerileri TOBB öncülüğünde hazırlamış bulunuyoruz. 11 ana başlık altında 17 sayfadan oluşan raporda özetle, Ekonomide Güven Artırıcı Adımlar, Çalışma Hayatı, Vergiler, Hukuk, Rekabet, KOBİ'lerin Finansmana Erişimi, Teşvikler gibi bir çok önemli konu bulunmaktadır. Hazırlanan rapor TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından, Ahmet Davutoğlu'na takdim edilmiştir. İş dünyası olarak şimdi ivedilikle yeni hükümetin kurularak ilk 100 gün içerisinde büyük bir titizlikle hazırlanmış olan raporumuzu hayata geçirmesini beklemekteyiz" 
11 ana başlıktan oluşan 'İş Dünyasının İlk 100 Günde Beklediği Reformlar' başlıklı raporda; Ekonomide Güven Artırıcı Adımlar ve Ekonomi Yönetimi, Çalışma Hayatı, Mesleki Eğitim, Vergi, Hukuk, Rekabet, KOBİ'lerin Finansmana Erişimi, Teşvik Sistemi ve Üretimi Destekleme, 
İnovasyonUlaştırma ve Lojistik,Tarım ve Hayvancılık gibi konular bulunuyor

Bu haber 1243 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.11.2015 14:43:46
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.