Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 BAŞKAN ALAN “G 20 LİDERLER ZİRVESİ”NE KATILIYOR

Bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde 14-15 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya’da dünyanın en gelişmiş 20 ekonomisini temsil eden ülkelerin liderlerinin katılacağı ve sınırlı sayıda davetlinin katılacağı “G 20 Liderler Zirvesi” toplantısına Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’da katılarak Elazığ’ı temsil edecek.

G 20 Dünya Ekonomisinin Yüzde 85’ini Temsil Ediyor

Aralarında; ABD, İngiltere, Çin, Japonya, Almanya, Fransa, Hollanda gibi dünya ekonomisinin yüzde 85’ini temsile den ülke liderlerinin katılacağı G 20 Zirvesi, bu yıl Ülkemizde Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Hazırlıkları uzun bir süreden beri devam eden ve dünyanın gözünün Antalya’da olacağı zirveye ülkemizden Cumhurbaşkanının sınırlı sayıdaki davetlisi katılabilecek.

Alan: Ülkemiz ve Dünya Adına Tarihi Günler Yaşanacak

Dünya ekonomisi ile bölgemizde yaşanan gelişmeler ve gelecek stratejilerinin değerlendirileceği zirve iki gün sürecek. Zirveye katılacak olan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle 2015 yılı G 20 Liderler Zirvesi ülkemizde gerçekleştiriliyor. G 20 Zirvesiyle birlikte, B 20 gibi 6 ayrı oturumla 4 gün sürecek olan çalışmalarla dünya ekonomisi, açlık, çevre, su kullanımı, enerji vb. bir çok konu en üst düzey ülke temsilcileri ve ekonomiyle ilgili kurumlar tarafından masaya yatırılacak. TOBB’nin de B 20 Başkanlığını yaptığı zirvede özellikle ekonomiyle ilgili gelişmeler değerlendirilecektir. Dünyanın gözünün ve kulağının Antalya’da olacağı bu tarihi etkinlik için, umuyoruz başta ülkemiz ve bölge ülkeleri için önemli kararlar alınacaktır. Özellikle Suriye, Irak gibi ülkelerde yaşanan insanlık dramları dünya liderleri tarafından bu zirvede sonlandırılır. Bu tarihi zirvede Elazığ’ı ve camiamızı temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum.  Sonuçlarının dünya insanlığı için hayırlar getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım” şeklinde konuştu. 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1094 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.11.2015 09:16:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.