Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 İLİMİZ VE ÜLKEMİZ ADINA YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMIŞTIR

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin yaptığı değerlendirmede seçimlerin ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de büyük bir olgunluk içerisinde yapıldığını ve şimdi milletin iradesi ile oluşan meclisin başta terör olmak üzere ekonomiye odaklanması gerektiğinin altını çizdi. 

Alan açıklamasında; “Öncelikle 26. Dönem Milletvekili seçim sonuçlarının ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yüksek oranda genel seçimlere katılan milletimiz, büyük bir olgunlukla iradesini sandıkta göstermiştir. Böylece Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur. Halkın oyunun yüzde 95 oranında Meclis'te temsil edilecek olması demokrasimiz adına sevindiricidir.

Ülkemizde son 1,5 yıl içerisinde 4 farklı seçim süreci yaşadık. Şimdi yoğun seçim gündemini geride bırakarak, hep birlikte ekonomiye odaklanmalıyız. Zira seçimler öncesi yapmış olduğumuz açıklamada, dünyadaki ekonomik ve siyasal gelişmeler ve bunlara bağlı olarak ülkemizde ekonomi anlamında atılması gereken bir çok adım olduğunu ifade etmiştik.

Seçimler sonrasında tek başına güçlü bir hükümet kurulması yetkisini milletimiz Ak Partiye vermiştir. Yine ilimizden iktidar partisine çok güçlü bir destek çıkmış ve 4 vekilliği de Ak Parti kazanmıştır. Son 13 yıllık dönem içerisinde hep Ak Partinin yanında yer alan Elazığ, bu seçimde de desteğini artırarak devam ettirmiştir.

Biz, Elazığ iş dünyasının temsilcileri olarak, halkın ve toplumun beklentilerini ilgili mercilerle paylaşmak ve talep makamı olarak görevimizi yapmakla yükümlüyüz. Bu doğrultuda, Elazığ’ın sorunlarının ve beklentilerinin kurulacak güçlü hükümet ile çözüm bulacağına ve Elazığ adına yeni bir dönemin başlayacağına inanıyoruz.

Seçimlerden başarı ile çıkan Ak Partiyi ve Elazığ’ı temsil yetkisi alan 4 milletvekilimizi kutluyorum. Elazığ için yapılacak her çalışmada ve atılacak her adımda her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu düşüncelerle, seçim sonuçlarının İlimize, Ülkemize ve büyük sorunların yaşandığı coğrafyamıza hayırlar getirmesi temennisiyle, yeni Meclise çalışmalarında başarılar diliyor, Yüce Allah(c.c.)’ın yar ve yardımcıları olmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1141 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.11.2015 08:31:57
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.