Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KILIÇDAROĞLU VE GÜLLÜDEN ELAZIĞ’A DESTEK SÖZÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı  Canan Güllü’nün katılımı ile Elazığ TSO’da “Kadın girişimci sayısının artması ve iş hayatında kadınların rolu, sorunlar ve çözüm önerileri” konulu toplantıya katıldılar…

 

Kadınlardan yoğun ilgi…

Elazığ TSO’da gerçekleştirilen toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı  Canan Güllü, CHP Elazığ Milletvekili adayı Doç.Dr. Fatih Gürsul, CHP Parti Meclisi Üyesi işkadını Yasemin Öney Cankurtaran, CHP milletvekili adayları, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Küçükay ile Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz, Elazığ TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, CHP Elazığ il yöneticileri, çok sayıda bayan girişimci ve medya mensupları katıldı.

Başkan Alan: Kadınların toplum içinde hak ettiği yere gelmesini istiyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Oda olarak çok sayıda girişimcilik kursları düzenleyerek ildeki bayan girişimci sayısının armasına katkı sağlamak istediklerini belirterek, davetlerine icabet ettikleri için tüm katılımcılara teşekkür etti. Alan konuşmasında, “Sözlerime başlamadan önce, değerli hemşerimiz CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Beyin değerli eşleri, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı ve siz değerli konuklarımızı bugün Odamız çatısı altında ağırlamaktan şahsım ve Odamız adına duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. ‘Ülkemizde başta kadının sosyal ve iş hayatındaki yeri ve sorunları, anne olarak yaşadığı sıkıntılar, dünya normlarıyla kıyaslandığında ülkemizde kadının yeri, kadınların maruz kaldığı şiddet ile nasıl bir gelecek istiyoruz’ konuları başta olmak üzere, geniş bir yelpazede bugün Odamızda önemli bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Yüce dinimizin baş tacı ettiği kadınlar ve Cennetin anahtarının ayakları altında olduğuna inandığımız annelerimize, toplum olarak maalesef gerekli itinayı göstermediğimiz hepimizin malumudur.

Bu tür etkinliklerin artması ve bizlere yakışır bir şekilde kadının toplum içerisinde hak ettiği yere yükselmesini en samimi duygularımla ifade ediyor, bu etkinliğin küçükte olsa bir etki yaratması temennisiyle; İlimize ve Odamıza hoş geldiniz diyor, hepinize en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu: Elazığ hak ettiği ilgiyi görecektir…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçtaroğlu Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi için çok önemli jeopalitik konum avantajı ve çok sayıda potansiyel kaynağı olduğunu ifade ederek, “Maalesef Elazığ’ın tüm bu avantajları yatırım ve istihdam noktasında iyi yönetilmemiş. Şehrin yeniden her alanda bir değişim ve dönüşüm yaşaması gerekiyor. Bugün Sayın Başkanımızın daveti üzerine bu program için Elazığ’a geldik. CHP adayımız adaylık teklifini alır almaz ta ABD’den Elazığ’a gelmiş bulunuyor. Bizim de elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inandığım için buradayım. Elazığ’ın her alanda çok önemli potansiyeli ve avantajları var. Biz 1 Kasım’dan sonra var gücümüzle Elazığ için gayret göstereceğiz. İlginiz için teşekkür ediyoruz” dedi. 

Güllü: Elazığ’a önemli projeler getireceğiz…

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü yaptığı değerlendirmede Elazığ’ın 1970’lerin gerisinde kaldığını ifade ederek, “Babamın memuriyeti nedeniyle çocukluk ve gençlik yıllarımızı Maden ilçesinde geçirdik. Maden’de ben tenis öğrendim, açık hava sineması vardı. Bayan manifaturacı esnaf vardı. İlk bayan belediye başkanı Maden’den çıktı. Elazığ’ın bir ilçesinin sosyal ve kültürel hayatı böyle idi. Elazığ il merkezini artık siz düşünün. Ancak, Elazığ maalesef bugün 1970’li yılların gerisinde kaldı. Biz yaklaşık 100 bin üyesi olan Türkiye genelinde 600 noktada ve 15 farklı ülkede temsilciliği bulunan bir çatı örgütüz.  Elazığ TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Sayın Nuran Tekocak Hanımefendi ile bundan sonra çok daha yakın temas ve iş birliği içerisinde olarak Elazığ için projeler geliştireceğiz. Ben Elazığ TSO Başkanımıza kadınlara verdikleri önem ve bu etkinlik için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Gürsul: Elazığ ‘Merkez Projesi’nde model il olacak…

CHP Genel Başkan Danışmanı ve Elazığ CHP Milletvekili adayı Doç.Dr. Fatih Gürsul’da yaptığı değerlendirmede Elazığ’ın ‘Merkez Projesi’ ile bölgenin kalkınma ve gelişme merkezi haline geleceğini ifade etti. Gürsul açıklamasında, “Sayın Başkanım İdris Alan’ı kısa bir süre önce ziyaret ettiğimde kısaca ifade ettiğimi gibi biz Elazığ için projelerimizle geldik. Elazığ CHP’nin merkez projesi kapsamında bölgenin merkez ili haline gelecektir. Elazığ bu proje ile birlikte çevre illerin de kalkınma ve gelişmesini sağlayacaktır. Yine özel üniversite konusunda 1 Kasım’dan sonra Sayın Başkanımızla birlikte çalışmaya başlayacağız. Elazığ gerçekten Selvi Hanımefendinin de ifade ettiği gibi çok ihmal edilmiş bir il. Elazığ’ın yeniden ayağa kaldırılması için Sayın Genel Başkanımızın daveti ile hiç düşünmeden memleketime geldim. Elazığ nasıl yönetilir ve nasıl hizmet getirilir sorularının cevabını bizim milletvekilliğimiz döneminde görecektir” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Cankurtaran: Elazığ’dan bakan çıkarmak için buradayız…

CHP Parti Meclisi Üyesi işkadını Yasemin Öney Cankurtaran da yaptığı değerlendirmede Elazığ’da özellikle kadınların iş hayatında çok daha aktif hale gelebileceğini belirterek, “Ben Parti Meclisi Üyeliği yanı sıra iş kadını olma özelliğim nedeniyle partimizin ekonomik işleriyle de ilgilenmekteyim. Elazığ ilini yakından inceledik. İlin işsizlikte yaşadığı sorunları, kapanan fabrikaları, ekonomiye kazandırılamayan kaynaklarını ve ilin tüm potansiyellerini biliyoruz. Sayın vekil adayımızın da ifade ettiği gibi Elazığ partimizin merkez projesinin çok önemli bir parçasıdır. Elazığ bu proje ile çok kısa sürede yeni bir sürece girecektir. Biz Elazığ’dan sadece bir vekil değil aynı zamanda bir bakan çıkarmak istiyoruz. Bunun için buradayız” dedi.

Başkan Alan’dan Baskil kayısısı…

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, geleneksel hale getirdiği ve tüm Türkiye’de kayısı denince Baskil’in bilinmesi için, CHP heyeti ile Türkiye Kadın Dernekleri Federosyonu Başkanına Baskil Kayısısı takdim etti. CHP milletvekili adayı Fatih Gürsul’da kendisinin Baskilli olduğunu belirterek, Başkan Alan’a teşekkür ederek, tüm kurumların Elazığ TSO’yu örnek alması gerektiğini söyledi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1288 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.10.2015 14:24:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.