Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MATDER YÖNETİMİ BAŞKAN ALAN’I ZİYARET ETTİ

Kısa adı MATDER olan Matematikçiler Derneği Başkanı Prof.Dr. Ömer Akın, Yönetim Kurulu Üyesi İdris Tunçer ve MATDER Bölge Temsilcisi F.Ü. Öğretim Üyesi Hasan Bulut Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

Harput’ta Matematik Yolculuğu

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan MATDER Başkanı Prof.Dr. Akın, dernek olarak ülke genelinde faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu yıl 15.sini düzenleyeceğimiz Matematik Sempozyumu’nu 12-14 Mayıs 2016 tarihilerinde ‘Harput’ta Matematik Yolculuğu’ temasıyla çok geniş bir katılımla bu kadim kentte yapacağız. Tarihi Harput’un ruhuna yakışır şekilde organize etmeyi planladığımız sempozyuma yurt içi ve yurtdışından çok sayıda biliminsanı katılacaktır. Organizasyonu sadece bilimsel bir faaliyet olmaktan ziyade bir çok etkinliğin yapıldığı şenliğe dönüştürmek istiyoruz. Bu noktada siz değerli iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğini ve katılımını bekliyoruz” dedi.

Alan: Sempozyumun Başarılı Geçmesini Temenni Ediyorum

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Alan, “Nazik ziyaretiniz ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sempozyum şüphesiz bilim dünyasına ve eğitim camiasına önemli katkılar sağlayacaktır. Sempozyum aynı zamanda ülkemizin önemli bir tarihi mirası olan Harput’un kadim tarihinin tanıtılmasına da katkı sağlayacaktır. Biz Oda olarak sempozyumun başarılı bir şekilde sonuçlanması noktasında üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeye hazırız. Ben bu düşüncelerle bu güzel organizasyon için Elazığ’ı ve Harput’u tercih ettiğiniz için şükranlarımı arz ediyor, emeği geçenlere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

Bu haber 1045 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.10.2015 16:13:29
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.