Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Elazığ Valisi Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında’ 2015 yılında yatırımcı kurumların gerçekleştirdikleri yatırımlar değerlendirildi.

İlbank A.Ş. Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile STK yetkilileri katıldı.

Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan Vali Murat Zorluoğlu şunları söyledi, “İlimiz 2015 yılı yatırım programının 4. Dönem değerlendirmesini yapmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Toplam 3 Milyar 235 Milyon 965 Bin TL proje bedelli 84 projenin 2015 yılı yatırım başlangıç ödeneği 291.929 Bin TL idi. Bugün itibariyle bu ödeneğin 269m142 Bin TL’si harcanmış bulunuyor. Yani bu yıl Elazığ için öngörülen yatırımlarda kullanılacak bütçenin toplam ödeneğinde nakdi gerçekleşme oranı %92 si civarındadır. Merkezi idarenin bu projeler için ayırdığı ödeneğin % 92’sini bu projelere bugün itibariyle harcamış bulunuyoruz. Sektörlere göre değerlendirme yapıldığında tarım, ulaştırma ve sağlık sektörlerinin il ortalamasının üzerinde bir gerçekleşmeye sahip olduklarını görüyoruz.  Diğer sektörlerde ise nakdi gerçekleşme ortalamanın altında kalmaktadır. Yatırımcı kurumlara göre değerlendirdiğimizde ise, Fırat Liman Başkanlığı, EUAŞ Keban HES İşletmesi, DAP Bölge Kalkınma İdaresi ve SGK’nın bu dönem itibariyle nakdi gerçekleşmelerinin olmadığını, projelerle ilgili ihale süreçlerinin devam ettiğini görmek mümkündür. Proje bazında ise toplam 84 projeden 31 projede harcama olmadığını, bu projelerin ihale süreçlerinin devam ettiğini, kalan 53 projede ise işlerin devam ettiğini söyleyebiliriz. Yılsonu itibariyle ilimize ayrılan ödenekler devam eden projelerde bütünüyle amacına uygun olarak kullanılmış olacaktır”.  

Toplantıda daha sonra yatırımcı kurum ve kuruluşların yapmış oldukları yatırımlar ile gerçekleşme ve ödenek durumları değerlendirildi.

Elazğ TSO

Bu haber 1153 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.10.2015 11:20:59
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.