Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ALAN:KALKINMANIN DİNAMİĞİ SİVİL TOPLUMDUR

 

Kısa adı ELEP olan Elazığ Ekonomi Platformu resmi kuruluşunu tamamlayarak tanıtım ziyaretlerine başladı. Bu kapsamda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret eden ELEP Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Alan, kalkınma ve gelişmenin dinamiğinin sivil toplum kuruluşlarında olduğunu belirterek başarı temennisinde bulundu.

 

ORTAK AKIL VE ORTAK İRADE OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Küçükay’ında hazır bulunduğu ziyarette, ELEP kurucular kurulu başkanları Hasan Uzun, Osman Avcıl, Cemil Platin ile birlikte ilimizde faaliyetlerini sürdüren 8 STK’nın ortak girişimleriyle resmi kuruluşu gerçekleştirilen ELEP yönetim kurulu Başka Alan’ı ziyaret etti.

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ MÜSİAD Şube Başkanı ve ELEP kurucular kurulu başkanlarından Hasan Uzun, ELEP’in Elazığ’da ortak akıl ve ortak irade oluşturmak istediğini belirterek, “Ekonomik kalkınmanın temel faktörü olan teknoloji ve sanayi üretiminin planlanması, yerel sermayenin doğru kullanılması, ekonomik kaynakların katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülmesi, ortak karar alma kültürünün geliştirilmesi, istihdama yönelik yatırımların artırılması ve yetişmiş insan kaynaklarının ilimizin faydasına ve ekonomisine katkı sağlayacak şekilde kullanılması platformun önceliğidir. Platformun resmi kuruluşunu 8 STK ile gerçekleştirmemize rağmen, Paydaşlarımız Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ OSB ve ilimizdeki diğer tüm sivil toplum kuruluşlarıdır. Sayın Başkanım bu süreçte desteklerinizden ötürü teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ İÇİN HER OLUMLU ADIMI DESTEKLİYORUZ

ELEP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Alan’da değerlendirmesinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilin kalkınma ve gelişmesine yönelik her faaliyete ve oluşuma destek vermeye hazır olduğunu söyledi. Başkan Alan, “Avrupa başta olmak üzere gelişmiş toplumların dinamiğini sivil toplum kuruluşlarının çokluğu ve etkinliği oluşturuyor. Elazığ’ın bu anlamda iyi bir noktaya doğru gittiğini görüyoruz. Ancak, etkili bir örgütlenme ve sürdürülebilir bir yapı burada çok daha büyük önem taşıyor. ELEP’in bu anlamda ifade ettiğiniz amaçlara ulaşması noktasında paydaşlar ve kurucu üyeler ile ildeki diğer tüm sivil toplum kuruluşları ile müşterekliği belirlemiş olduğunuz hedef ve amaçlarına çok daha büyük katkılar sağlayacaktır. Ben bu düşüncelerle, Oda olarak her zaman yanınızda yer alacağımızı ifade ediyorum. Platformun ilimize hayırlar getirmesini Yüce Allah(c.c.)’tan niyaz eder, sizlere başarılar dilerim” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1149 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.10.2015 11:37:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.