Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 FKA YÖNETİM KURULU YILMAZ’LA BİR ARAYA GELDİ

Fırat Kalkınma Ajansı( FKA)’nın Bingöl’de düzenlediği yönetim kurulu toplantısı sonrasında, Yönetim Kurulu Üyeleri, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile yemekli toplantıda bir araya geldiler. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, ilin sorunlarını bir kez daha Başbakan Yardımcısına hatırlatma fırsatı bulduklarını söyledi.

 

TOPLANTIYA BİNGÖL VALİLİĞİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Bingöl Valiliği Toplantı Salonu’nda, Bingöl Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger başkanlığında 13 Ekim 2015 Salı günü gerçekleştirilen toplantıya; Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zoroğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki Ölçücü, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demir ve Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yerlikaya katıldı.

 

VALİ KÖŞGER’DEN KONGREYE DAVET

Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Bingöl Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger toplantıda doğrudan faaliyet desteği, 2015 yılı ilk yarısına ait destek uygulamaları ve faaliyetlerin değerlendirilmesi, 2016 yılına ilişkin planlama faaliyetleri ve Ajansın idari ve mali işlerine ilişkin konuların ele alınacağını belirterek, 15-16 Ekim tarihlerinde Bingöl Üniversitesi’nde yapılacak olan 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresine herkesi davet etti. Vali Köşger, 11 ülkeden katılımla 109 bildirinin sunulacağı kongrenin demokratikleşme ve sürdürülebilir kalkınma teması ile yapılacağını ve bilimsel yanına ilave olarak Bingöl’ün tanıtımına da katkı sağlayacağını ifade etti.

Toplantı sonrasında Başbakan Yardımcımız Cevdet Yılmaz, Ajans Yönetim Kurulu üyeleri ile düzenlenen yemekte bir araya geldi.

 

ALAN: BÖLGEMİZ İÇİN YARARLI BİR TOPLANTI OLDU

FKA Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya gelen FKA Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgedeki gelişmeler ve beklentilerle ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Yılmaz ile bir değerlendirme toplantısı yaptılar. Başkan Alan toplantının yararlı geçtiğine işarete ederek, “Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz bölgemiz insanı olarak yaşanan sıkıntıları ve sorunları yakından biliyor. Kendisine özellikle ilimizin öncelikli konuları hakkında bir hatırlatmada bulunma fırsatımız oldu. Özellikle yeni teşvik yasası ve 2016 yılında Kalkınma Bakanlığı tarafından Cazibe Kentler kapsamında desteklenecek olan projelerle ilgili olarak beklentilerimizi bir kez daha hatırlattık. Sayın Bakanımız haklı olarak 1 Kasım seçimleri sonrasında kurulacak gülcü bir hükümete olan ihtiyacı yineledi. İnşallah 1 Kasım sonrasında kurulacak güçlü bir hükümet ile ülkemiz yeniden huzur ve ekonomiye odaklanarak yoluna devam edecektir” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1409 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.10.2015 11:47:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.