Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “Tasarıma Dayalı İnovasyon” Konferansı

Elazığ Ticaret Sanayi Odası ve Fırat Teknokent TGB A.Ş işbirliğiyle 12 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 14.00'de Elazığ Balada Otel Toplantı Salonu’nda Özyeğin Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Kurucu Başkanı Prof.Dr. Alpay ER, “Tasarıma Dayalı İnovasyon” konulu bir konferans verecek.

İlimizde gerçekleşecek olan konferansın açılış konuşmasını F.Ü. Rektörü Kutbeddin Demirdağ ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yapacaklardır.  Konferansa başta Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu olmak üzere Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr Erhan Akın, iş dünyası temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile üniversite öğrencileri ve Elazığlı işadamlarının yoğun katılımı bekleniyor.

Başkan Alan: Tasarım ve İnovasyonla Elazığ Fark Yaratabilir…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede Elazığ’da ‘Teknolojik Tasarım Merkezi’ ile şehrin önemli bir atılım yapabileceğini belirterek. “Kısa bir süre önce Kalkınma Bakanlığı’na 2016 yılında değerlendirilmek üzere Elazığ için teknolojik tasarım merkezi kurulması konusunda proje önerisinde bulunduk. İlimiz başta mermer olmak üzere, mobilya ve gıda sektörlerinde önemli bir noktaya gelmiştir. Mobilya, mermer ve gıda için ambalaj tasarımı hususunda inovasyona dayalı yeni bir süreç ile ilimiz fark yaratabilecek bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyelimizi daha profesyonel ve kurumsal bir temel üzerine oturtarak Elazığ’ın bu alanda merkez haline gelmesini hedefliyoruz. Dünya ile rekabet etmenin ön koşulu artık teknoloji, tasarım ve inovasyondur.  Bu konuda kendi alanında Türkiye’de en etkili isim olan Sayın Hocamız  Prof.Dr. Alpay Er, davetimizi kırmayarak deneyimlerini paylaşmak üzere ilimize gelecektir. Bu önemli toplantıyı iş dünyamızın ve tüm ilgililerin kaçırmamasını öneriyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Prof.Dr Alpay Er kimdir?

Özyeğin Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Kurucu Başkanı olmakla birlikte Design Resarch Society (DRS) üyesidir.  Ayrıca DRS tarafından “Fellow of DRS” (2006) ile taltif edilen ilk Türk akademisyendir. Prof.Dr ER, 2011 yılında International Council of Societies of Industrial Design (ICSID)  İcra Kuruluna seçilen ve 2011-2013 döneminde ICSID yönetiminde Türkiye’yi temsilen görev alan ilk üyedir. ICSID Bölge Danışmanı, Tasarım Vakfı Danışma Kurulu ve Üniversitelerarası Kurul Mimarlık Temel Alanı Doçentlik Komisyon üyeliği görevleri de halen devam etmektedir.

 

Not: Etkinliğe katılım ücretsizdir

Yer: Elazığ Balada Otel Konferans Salonu

Tarih: 12 Ekim 2015 Saat: 14.00

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2092 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.10.2015 16:29:07
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.