Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

SERDAR, BAŞKAN ALAN VE MECLİS BAŞKANI KAYA’I ZİYARET ETTİ

1 Kasım’da yapılacak olan milletvekili genel seçimi öncesi siyasi partilerin seçim çalışmaları başladı. Seçim çalışmaları kapsamında Ak Parti Elazığ 3. Sıra adayı Av. Ömer Serdar Elazığ TSO’yu ziyaret ederek, Başkan İdris Alan ve Meclis Başkanı A.Hamit Kaya ile birer görüşme yaptı.

Başkan Alan Serdar’a Desteklerinden Ötürü Teşekkür Etti

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, milletvekili adayı Ömer Serdar’ın 07 Haziran 2015 sonrası Elazığ adına önemli girişimler yaptığını ifade ederek, “Sayın Serdar, Teşvik yasası başta olmak üzere İlimizin önemli sorunlarının yer aldığı dosyamızı dönemin içişleri bakanı Sayın Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ve Sayın Başbakanımıza ulaştırmamıza vesile olacak kapıları açmıştır. Sayın Serdar Allah nasip eder milletvekili olur ise kendisinin bürokrasi ve devletin en üst kademelerine ulaşma noktasındaki ikili ilişkileriyle Elazığ önemli hizmetler alabilecektir. Ben 7 Haziran seçimleri öncesi Odamızı ziyaret eden tüm siyasi parti adaylarına aynı şeyi söyledim. Kim Elazığ için toplu iğnenin ucu kadar bir çalışma yaparsa biz onun arkasında oluruz ve her platformda teşekkürlerimizi sunarız. Bu nedenle Sayın Serdar’la birlikte teşvik yasası ile ilgili olarak Sayın Milletvekillerimiz Metin Bulut ile Sayın Prof.Dr. Serpil Bulut’un çok önemli girişimleri ve çalışmaları oldu. Ancak hükümet boşluğu ve seçim hükümeti nedeniyle bir sonuç alınamadı. İnşallah bu çalışmalar 1 Kasım’dan sonra devam edecektir. Ben her iki milletvekilimize de buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Odamız dün olduğu gibi bugün de tüm siyasi partilere ve adaylara eşit mesafededir. Yüce Allah (c.c.) Elazığ’a en iyi hizmeti verecek adaya bu makamı nasip etsin diyorum. Bu düşüncelerle, bizleri ziyaret eden Sayın Serdar’a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaya, Seçimlerin Hayırlı Olmasını Temenni Etti

Ak Parti milletvekili adayı Av. Ömer Serdar, Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’yı da makamında ziyaret ederek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’da 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “7 Haziran seçimleri sonucunda ülkemizde maalesef bir hükümet kurulamamıştır. 1 Kasım seçimleri sonrasında ülkemizde istikrarlı bir hükümet kurulmasını vatandaş ve iş dünyası temsilcileri olarak temenni ediyoruz. Ben bu düşüncelerle seçimlerin öncelikle ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Sizlere çalışmalarınıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Serdar: Siyasetçi, Bürokrat ve Sivil Toplum Diyalogunu Geliştirmeliyiz

Ziyaretler sırasında değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Elazığ 3. Sıra milletvekili adayı Av.Ömer Serdar, gördüğü en önemli eksikliğin atanmış bürokratlar, sivil toplum örgütleri ve siyaset kurumu arasındaki kopukluk olduğunu belirterek, “Biz inşallah bu konuda önemli adımlar atacağız. Talep makamı olan sivil toplum kuruluşlarının beklentilerini ilgili tüm kurumlara taşıyarak çözüm üretmeye gayret göstereceğiz. Sivil Toplum Örgütlerimizin siyaset kurumunu sürekli olarak denetlemesini istiyoruz. Bizlere yol göstermesi ve atılacak adımlara öncülük etmesini bekliyoruz. Elazığ TSO’nun hazırlamış olduğu Teşvik Yasası ile ilgili dosyası 1 Kasım’dan sonraki süreçte her makamda takipçisi olacağız. 2015 yılının seçimler nedeniyle iş dünyası adına kayıp yılı olduğunu görüyoruz. 1 Kasım sonrası mutlak suretle istikrarlı ve tek başına bir hükümet ihtiyacını toplumun tüm kesimlerinde beklenti olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki günlerde iş dünyasının katılımı ile geniş bir istişare toplantısı yapmayı planlıyoruz. İnşallah 1 Kasım sonrası ilimiz ve ülkemiz için yeni bir dönem başlayacaktır. Ben bu düşüncelerle Elazığ iş dünyasına şahsınızda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Serdar, görüşmeler sonrası Elazığ TSO birimlerini bir bir ziyaret ederek çalışanlar ve Oda üyeleriyle el sıkışarak destek talebinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1586 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.10.2015 14:47:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.