Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Türkiye - CERN Sanayi İşbirliği Konferansı Hakkında

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen 09.09.2015 tarihli, 16984 sayılı yazıda; 2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütüne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlaması ile Türkiye de üretim yapan sanayi firmalarımızın CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı elde ettiği ifade edilmiştir.

CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışını ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB - CERN Sanayi İrtibat Ofisi kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı belirtilmiştir.

Böylece yıllık ortalama 550 milyon İsviçre Frangı mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği CERN, firmalarımız için yeni bir pazar oluşturması yanında yüksek teknolojili üretim ve Ar-Ge faaliyetlerine de bir ivme kazandıracağı dile getirilmiştir.

CERN'deki çalışmalar, alım ve ihaleler ile TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi hakkındaki bilgiler www.tobb.org.tr/cern sayfasında yer almaktadır.

TOBB tarafından, bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla, CERN de yapılan çalışmalar, alımlar ve ihale prosedürleri ile ilgili teknik ve idari sunumların uzmanlar tarafından yapılacağı "Türkiye-CERN Sanayi İşbirliği Konferansı" düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Söz konusu yazıda; 5-Ekim-2015 Pazartesi Günü 13:00-18:00 saatleri arasında TOBB Konferans Salonu'nda düzenlenecek olan bu konferansa katılım sağlanması hususu ifade edilmiştir.

Konferansa ilişkin duyuruyu ekte bulabilirsiniz.

ELAZIĞ  TİCARET VE SANAYİ ODASI

KONFERANS DUYURUSU

Bu haber 1186 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.9.2015 08:46:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.