Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ‘İstanbul Elazığ Günleri’ İstişare Toplantısı Yapıldı

8-11 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan “İstanbul Elazığ Günleri”nin hazırlıkları ve katılımcıların görüş ve önerileri Ardıçoğlu Kültür Merkezinde yapılan toplantıda ele alındı.

Değerlendirme Toplantısına; Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkan Vekili Karahan Çelik, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Suat Karataş, ELFED Başkanı Faik İçmeli, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri ile ve iş dünyası temsilcileri katıldılar.

Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan ELFED Yönetim Kurulu Başkanı Faik İçmeli Elazığ Günlerinin Elazığ’ın İstanbul’da tanıtılması açısından çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini ve yapılacak toplantıda geçen organizasyonlardaki eksikliklerin değerlendirileceğini söyledi.

Vali Murat Zorluoğlu ise şunları söyledi, “Bugün yaptığımız toplantıda bu sene 3.sü yapılacak olan İstanbul Elazığ Günleri konusunda sizlerin görüşlerini alacağız. Geçtiğimiz yıllarda yapılan organizasyona yeterli katılımın olmadığına dair değerlendirmeler yapıldı. Organizasyonun ilgi görmesi ve amacına ulaşması şehrin sahip çıkmasıyla alakalıdır. Şehrin tüm kesimleri organizasyona sahiplenirse bunun yansımalarını İstanbul’da görebiliriz. Organizasyona gereksiz olarak bakan insanlarda var. Bu görüşe de elbette saygı duyuyorum. Bu organizasyon katılımı zorunlu bir organizasyon değildir. Organizasyonu Elazığ’ın gündeme gelmesi ve tanıtılması temel amacıyla İstanbul’daki Elazığlılarla buradan giden Elazığlıların bir buluşma platformu olarak görüyoruz.   Kamu kurum ve kuruluşları üzerine düşen katkıyı elbette yapacak ama bu yeterli değildir. Daha iyi bir organizasyon için Elazığlı esnaf ve sanayicilerin de gerekli desteği vereceğine inanıyorum. Elazığ Günleri ticari bir faaliyet değildir, giden esnafımız zarar da edebilir. Ancak bu Elazığ adına yapılan bir fedakârlıktır. Herkes elini taşın altına koyarsa çok daha başarılı bir organizasyon yapabileceğimize inanıyorum”.

Toplantıda daha sonra ELFED Genel Sekreteri Gökhan Elgin tarafından organizasyon program taslağı ve geçen yıllarda yapılan tanıtım günlerini içeren bir sunum yaptı.

Toplantının son kısmında ise soru cevap bölümü gerçekleştirildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1063 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.9.2015 14:56:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.