Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BULUT TEŞVİK YASASI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Elazığ Ak Parti Milletvekili Prof.Dr. Serpil Bulut Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, Teşvik Yasası ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

TEVŞİK YASASININ YENİDEN DÜZENLENMESİ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek Teşvik Yasası ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Milletvekili Bulut, “Sayın Başkanım sizlerinde yakından takip ettiği ve hatta teşvik yasası ile ilgili ne yapılabilir konusunun değerlendirildiği toplantılara katılım sağladığınız çalışmalarda çok önemli bir noktaya geldik. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı, Fırat Üniversitesi, OSB, Fırat Teknokent, TKDK, İş dünyasının temsilcileriyle yaptığımız toplantılarda bu önemli sorunun nasıl aşılabileceği noktasındaki istişarelerimizde Teşvik Yasasında 6. Bölgede yer alan illere komşu olan ve 4. Bölgede kalan illerin çok ciddi mağduriyetler  yaşadığını ve özellikle bu mağduriyetlerde ilk sırayı Elazığ’ın aldığını resmi rakamlarla tespit ettik. Bizim Ekonomi Bakanlığı ve Teşvik Uygulama Daire Başkanlığına teklifimiz 6. Bölgeye komşu olan ve mağduriyeti belgelenen illerin yumuşak bir geçişle bu mağduriyetlerinin önlenmesi hususudur. Bu konuda hem bakanlık hem de ilgili daire çözüm önerimizi olumlu görmüştür. Öncelikli olarak sektörel kısıtın kaldırılması ve desteklerin sürelerinin uzatılması hususunda sorunun çözülebileceği ifade edilmiştir. SGK ve İşveren Payı Hissesi gibi desteklerin ise Meclis Kararı ile düzeltilebileceği dile getirilmiştir. İnşallah 1 Kasım sonrası yeni kurulacak hükümet ile bu sorunu kısa sürede aşabileceğiz. Sorunun çözümü noktasında sizlerin de katkıları ile çok önemli bir noktadan hareket ederek Elazığ’ın mağduriyetini ilgili makamlara kabul ettirmiş bulunmaktayız. Bu gelişmeler hakkında sizlerin de bilgisi olması için bugün bu ziyareti gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Destek ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

TEŞVİK ELAZIĞ’IN YATIRIM ANLAMINDA OLMAZSA OLMAZIDIR…

Yapılan bilgilendirme ve ziyaret için teşekkürlerini dile getiren Başkan Alan, “Sayın Vekilim sizlerin 7 Haziran sonrasındaki kısa dönem içerisinde yaptığınız girişimleri, ziyaretleri, görüşmeleri ve istişareleri çok yakından takip etmekteyim. Ben iş dünyası adına sizlere bu gayretleriniz nedeniyle teşekkür ediyorum. 7 Haziran seçimleri öncesinde Odamızı ziyaret eden tüm siyasilere olduğu gibi sizlere de ifade etmiş olduğum gibi ilimizin yatırım ve işsizliğin önlenmesi anlamında olmazsa olması yeni teşvik yasasında Elazığ’ın en az 5. Bölgede yer alması gerektiği ve sektörel kısıtların kaldırılarak, yatırım süresi ve destelerin artırılmasıdır. Bu konuda vermiş olduğunuz yoğun gayret nedeniyle teşekkür ediyorum. Yasanın değiştirilmesi için belirlenmiş olan 6. Bölgeye komşu ve mağduriyeti belgelenen illerin mevcut durumlarının iyileştirilmesi yaklaşımı doğru bir tespit olmuştur. İnşallah 1 kasım seçimleri ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olur ve bu konu Elazığ’ın gündeminden çıkarılmış olur. Ben bu vesile ile, bu çalışmaya emek veren tüm kurumlarımızın temsilcilerine ve sizlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1030 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.9.2015 11:08:05
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.