Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ALPAY, ELAZIĞ TSO YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Elazığ Ak Parti birinci sıra milletvekili Av. Şuay Alpay Elazığ TSO haftalık olağan Yönetim Kurulu Toplantısının konuğu oldu. Toplantıda iş dünyasının beklentileri ve acil çözüm bekleyen konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

ALAN: SEÇİM KARARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Toplantısının açılışını yapan Başkan İdris Alan, yönetim kurulu toplantısına iştiraki nedeniyle Milletvekili Alpay’a teşekkür ederek, “Sayın Milletvekilim, öncelikle sizleri haftalık yönetim kurulu toplantımızda görmekten duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elazığ iş dünyası olarak öncelikle alınmış olan erken genel seçim kararının ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Allah (c.c.)’tan niyaz ediyorum. Gönül isterdi ki, 7 Haziran seçimlerinin sonucunda geniş tabanlı ve uzun süreli bir koalisyon hükümeti kurularak bir an önce çalışmalarına ve hizmetlerine başlasın. Ancak, bugün gelinen noktada erken seçim tek seçenek kalmıştır. Umuyoruz ülkemiz için hayırlısı olur. 7 Haziran seçimlerinden önce ifade ettiğimiz gibi iç piyasalar çok büyük sıkıntı içerisinde. Ayrıca, ihracatımız geçen yıla nazaran yaklaşık yüzde elli azalmış durumda. Kurlardaki ani değişim ve hükümet belirsizliği 2015 yılının son çeyreğine maalesef büyük sıkıntılarla girmiş bulunuyoruz. Teşvik yasası ile ilgili olarak İlimizin ve iş dünyamızın beklentileri hala çözülebilmiş değil. Kurulan seçim hükümetinden piyasaları rahatlatacak tedbirler ve önlemler paketi hazırlanması ve ülkemizin seçimlere ve seçimler sonrasına morali yüksek bir şekilde gitmesini bekliyoruz. Sayın Vekilimizin bu beklentilerimizi ilgili tüm mercilere taşıyarak çalışma yapmasını talep ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

ALPAY: ÇALIŞMALARIMIZ VE PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR…

Milletvekili Av. Şuay Alpay’da Elazığ TSO çatısı altında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “7 Haziran seçimleri öncesinde ve milletvekilliği dönemimizde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamız Yönetim Kurulu ile çeşitli defalar bir araya gelerek ilimizin çeşitli sorunları ve iş dünyasının beklentileri hakkında istişarelerde bulunmuştuk. Ülkemizin içinden geçtiği süreçleri ve seçimler sonrası yaşanan gelişmeler tüm kamuoyunun malumudur. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak genel seçimler sonrası kurulacak olan yeni hükümetin önünde bir çok önemli konu ve beklentiler olacaktır. Biz tek başına Ak Partinin yeni bir hükümetle ülkemizi yeni hedeflere taşıyacak yetkiyi milletimizden alacağımıza inanıyoruz. Bu arada Elazığ’ın şu an itibarı ile tüm projeleri ve çalışmaları aksamadan bizim kontrolümüzde devam ediyor. İş dünyası  ile istişarelerimizi artırarak beklenti ve talepleri alıp hem seçim hükümeti döneminde hem de 1 Kasım tarihinden sonra süratlice çözmek istiyoruz. Bu vesile ile bugün iş dünyasının temsilcileriyle bir aradayım. Bize duyulan güven ve destek için tekrar teşekkür ediyor, Elazığ TSO Yönetim Kurulu şahsında tüm iş dünyamıza en derin saygılarımı arz ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1167 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.9.2015 15:12:22
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.