Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 TERÖRE KARŞI SİVİL İNİSİYATİF

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) de aralarında olduğu toplumun farklı kesimlerini temsil eden STK’lar teröre karşı tek ses oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı ‘Teröre karşı Sivil İnisiyatif’ konulu toplantıda STK’lar ortak açıklama ile teröre karşı tepkilerini dile getirdiler. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan toplantıda tüm Oda Başkanlarının Başbakan’a tam destek verdiğini belirterek, 31 Temmuz Cuma günü akşam Bölge  Oda Başkanları ile Başbakanın özel bir toplantı yapacağını vurguladı.

 

Hİsarcıklıoğlu: İş Dünyasının Ortak Kaygısı Terördür

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada Türkiye'nin yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir" dedi.

Hisarcıklıoğlu,  Türkiye'nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak bir araya geldiklerini söyledi.  Toplantıya katılımından dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, "Bizlerin ortak bir kaygısı var. Ülkemiz yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgası ile karşı karşıya. Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir" diye konuştu.

 Güven ve huzuru sağlamanın, kamu düzenini tesis etmenin devletin asli yükümlülüğü olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, hukukun içinde kalarak teröre karşı bütün önlemlerin alınmasını desteklediklerini kaydetti.

 

STK'lardan ortak açıklama

 Hisarcıklıoğlu'nun konuşmasının ardından inisiyatifi oluşturan 8 STK’nın temsilcileri ortak açıklama metninin okudular. Açıklamada, terör eylemlerinden büyük üzüntü duyulduğu belirtilerek, siyaset yapmanın yolunun sandıktan geçtiğine vurgu yapıldı.  Sorunları tartışmanın ve gereken çözümleri bulmanın yerinin TBMM olduğu ifade edilen açıklamada, "Nedeni ne olursa olsun terör siyaset yapmanın ahlaki bir yolu olarak kabul edilemez"dedi.

 Başkan Alan: Başbakanımıza Tüm Oda Başkanlarından Tam Destek

Terörün huzur ve güvenimize kast ettiğini belirten Başkan Alan, “TOBB Başkanımız öncülüğünde çok büyük bir katılımla Sayın Başbakanımız ve ilgili tüm bakanlar ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları TOBB çatısı altında bir araya gelerek teröre karşı tek vücut olduğumuz mesajı verilmiştir. Toplantıda tüm Oda başkanları Başbakanın terör konusunda alının kararlılıkla mücadelesine tam destek vermiştir. Ülkemizde bir kimlik yada vatandaşlık sorunu yoktur. Bu ülkede yaşayan her fert tarihi süreç içerisinde birbirlerine omuz vererek bu ülkeyi bizlere armağan etmiştir. Dolayısı ile ülkemizde bir kimlik sorunu olmayıp terör sorunu olduğunu Sayın Başbakanımıza ileterek terörün her türlüsüne verilen mücadeleye iş dünyası olarak tem destek olduğumuzu vurguladık. Ayrıca bugün (21 Temmuz 2015 Cuma) akşam Bölge Oda başkanlarının katılımı ile Sayın Başbakanımızla bir toplantı daha yapacağız. Tek amacımız ülkemizi ve bölgemizi huzur ve güven adası yapmaktır. Ben bu düşüncelerle özellikle son günlerde hain saldırılan sonucunda şehit olan tüm silahlı kuvvetler mensupları ve vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1108 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.7.2015 17:04:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.