Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, 29 Temmuz 2015 Çarşamba günü Malatya’da, gerçekleştirildi. 

Toplantıya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Elazığ İl Genel Meclis Başkanı Metin Baki Ölçücü, Tunceli İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yerlikaya, Malatya TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç, , Bingöl TSO Başkanı Erkan Çalbay, Tunceli TSO Başkanı Yusuf Cengiz ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop katıldı.

FKA Proje Başvuruları Değerlendirildi…

Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu dönem Başkanı Tunceli Valisi Osman Kaymak toplantının açılışında yaptığı konuşmada; “Fırat Kalkınma Ajansı’nın Temmuz ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için Sayın Valilerimiz ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerimizle Malatya’da bir aradayız.

Bugünkü toplantımızda, temel olarak Ajansın 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında sunulan başvuruların bir değerlendirmesi yapılacak ve ayrıca 2015 Yılı Mali Destek Programları Malatya-Elazığ Odak Alanlar ve Bingöl-Tunceli Öncelikli Alanlar programlarının sonuçları değerlendirilecektir. Malumunuz olduğu üzere söz konusu programlara Bingöl’den 35, Tunceli’den 14, Elazığ’dan 34 ve Malatya’dan 32 başvuru alınmış ve değerlendirme süreci 3 ay dolayında sürmüştür. Toplamdan 10 milyon TL kaynağın kullandırılacağı programlar çerçevesinde imalat sanayi, turizm ve tarım sektörlerinin çeşitli kollarında yürütülecek KOBİ projelerinin desteklenmesi amaçlanmıştır” şeklinde konuştu.

Alan: Bölge İş Dünyasına Hayırlı Olsun…

Yapılan toplantı sonrasında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “FKA bölge iş dünyası adına ve tüm sivil toplum kuruluşları açısından destekler anlamında önem taşıyan bir kurumdur. Ajansın bütçesi sınırlı olup, kısa bir süre öncesinde iş dünyasının beklentilerine cevap verecek şekilde bütçenin artırılması talebimiz ilgili bakanlık tarafından değerlendirilmektedir. Ancak mevcut bütçe ile illerden gelen proje başvuruları uzmanlar tarafından değerlendirilerek belirtilen kriterleri sağlayan ve en yüksek puanı olan projeler değerlendirilmiştir. Ancak, tüm projelerin elbette desteklenmesi ve katma değer yaratacak şekilde bütçelendirilmesi en büyük temennimizdir. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde bütçe imkanlarının artırılması ile bu beklentimiz de karşılanabilecektir. Ajans tarafından başvuruların son incelenmesi yapılarak en kısa sürede desteklenen projeler açıklanacaktır. Ben tüm bölge iş dünyasına adına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1087 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.7.2015 17:23:59
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.