Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO BÜNYESİNDE İŞ-KUR İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

Elazığ TSO ile Elazığ İş-Kur İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Elazığ TSO bünyesinde irtibat bürosu açıldı. Büro, Oda üyelerine İş-Kur Destekleriyle ilgili bilgilendirme yaparak,  ilk adım işlemlerini gerçekleştirecek…

Alan: Üyelerimizin Desteklerden Daha Fazla İstifade Etmesini İstiyoruz

Elazığ TSO bünyesinde açılışı yapılan İş-Kur İrtibat Bürosunun protokolü Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile Elazığ İş-Kurumu İl Müdür V. Yasemin Güler tarafından imzalandı.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, protokol töreninde yaptığı değerlendirmede, “Bugün Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonucunda Odamız bünyesinde İŞ-KUR hizmet noktası açılmıştır.

İş-Kur Elazığ TSO irtibat bürosu ile hedefimiz İş-Kur desteklerinden Odamız üyelerinin daha fazla destek almalarını sağlamak ve hızlı bilgilendirme yaparak yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçmektir.

İş-Kur özellikle son yıllarda işletmelere istihdam noktasında çok ciddi destekler ve imkanlar sağlamasına karşın, Üyelerimizin bu desteklerden yeterince istifade edemedikleri görülmektedir. Bunun en önemli nedeni bilgiye erişim ve bilgilendirmede yaşanan sıkıntılardır. Odamız bünyesinde açılan irtibat bürosu ile bu önemli eksikliğin ortadan kaldırılması hedeflenmiş olup, Odamıza herhangi bir işlem için gelen üyelerimizin İş-Kur destekleriyle ilgili olarak dikkatleri çekilecek ve gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Belli bir süre İş-Kur Uzmanı ile birlikte hizmet verilecek olan Destek ve İrtibat Büromuzda daha sonra sadece Odamız personelleri görev alacaktır.  İşsizliğin ülke genelinde en yoğun olarak yaşandığı illerden biri olan Elazığ’da, seferberlik mantığı ile bir çalışma başlatılarak işletmelerin İş-Kur desteklerinden istifade ederek, işsizliğe çare olması İrtibat Büromuzun öncelikli hedefidir. Odamızın bu hizmetinin iş dünyamıza hayırlı olmasını diler, İş-Kur İl Müdürlüğümüze destekleri için teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

Güler: Hizmet Büromuz Önemli Hizmetler Verecektir…

Elazığ İş-Kurumu İl Müdür V. Yasemin Güler de yaptığı değerlendirmede, “Sayın Başkanımıza vermiş olduğu bu destekten ötürü teşekkür ediyorum. Elazığ TSO bünyesinde irtibat ofisimiz inanıyorum ki, önemli çalışmalar yapacaktır. Kurumumuzun en önemli çözüm ortağı olan işletmeler ve dolayısıyla işletmelerin bağlı bulunduğu Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası kurumumuzun desteklerinin en etkili şekilde duyurulması ve uygulanması noktasında çok önemli bir destek sağlayacaktır. Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi en önemli sorunumuz işletmeler ile iletişim sağlanması konusundur. Bu ofis bu anlamda kurumumuz ile iş dünyası arasında köprü olacaktır. Ben hayırlı olmasını temennisiyle iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 4202 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.7.2015 14:58:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.