Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KADEM ELAZIĞ ŞUBESİNDEN BAŞKAN ALANA ZİYERET

Kadın ve Demokrasi Derneği Elazığ Şube Başkanı Av. Esra Soylu ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

KADININ TOPLUM İÇENDEKİ STATÜSÜNÜ YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYORUZ

Ziyarette KADEM hakkında bilgiler veren Başkan Soylu; “Sayın Başkanım bu mübarek günlerde bizlere zaman ayırdığınız için öncelikle teşekkür ediyoruz. 2013 yılında kurulan derneğimizin Elazığ şubesini geçtiğimiz ayın başında geniş bir katılımla yaptık. Derneğimiz kadının sosyo-ekonomik, siyasal, kültürel anlamda güçlenmesi ve kadın temsilinin aile içerisinden bürokrasiye, ekonomiye ve siyasete kadar artmasını hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür. Bu amaçla sizlerin destek ve katkılarıyla ilimizde kadının da her anlamda güçlenmesi ve toplum içerisindeki statüsünün yükseltilmesini hedefliyoruz. Kısa bir süre önce kurulan derneğimiz hakkında kısa bir bilgi vermek ve sizlerle tanışmak üzere bugün buradayız. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz” dedi.

KADININ DİNİMİZDE VE KÜLTÜRÜMÜZDE HEP EL ÜSTÜNDE TUTULMUŞTUR

KADEM Heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, kadının kültürümüzde ve dinimizde hep özel bir konumda olduğunu belirterek, “Toplum içerisinde demokratik kültürün yaygınlaşması ve çok sesliliğin oluşmasında şüphesiz sivil toplum kuruluşlarının çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Derneğinizin kuruluş amacına uygun olarak ülkemiz demokrasi kültürünün gelişmesi ve buna paralel olarak kadının toplum içindeki statüsünün yükseltilmesine ciddi katkılar sağlayacaktır. Elazığ’da da kısa bir süre önce açılan şubenin bu amaca yönelik hizmetler gerçekleştireceğinden şüphemiz yoktur. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle bayan girişimci sayısının artırılması ve bayanların iş dünyasında daha aktif hale gelmesi için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Bu amaçla açmış olduğumuz çok sayıda girişimcilik kurslarında bayanlara hep pozitif ayrımcılık yaptık. Kadına yüce dinimiz çok büyük değer vermiş ve onları başımızın tacı yapmıştır. Kültür hayatımızda da yine kadının ve annenin yeri büyük önem taşımaktadır. Çok güzel ve ulvi hedefleri olan derneğinize camia olarak başarılar diliyor ve bu nazik ziyaretinizden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, sizlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1293 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.7.2015 15:29:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.