Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 HÜKÜMET BİR AN ÖNCE KURULUP BELİRSİZLİK ORTADAN KALKMALIDIR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris ALAN “Demokratik olgunluk ve güven içerisinde seçim süreci geride kalmış ve seçmen tercihini sandıkta ifade etmiştir. Artık ekonomik istikrar için siyasette oluşan belirsizlik ortamının giderilmesi gerekiyor. Bir an önce hükümet kurulup, ekonomi için hazırlanan eylem programlarına devam edilmelidir” dedi.

Başkan Alan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde büyüme rakamının yüzde 2,3 ile piyasa beklentilerinin üstünde geldiğini ifade ederek, büyümeye ihracatın katkısının azaldığını, iç tüketim ile kamu harcamalarının ise pozitif katkı yaptığını belirtti.

Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyüme sürecinde olduğuna işaret eden Alan, ‘’Ancak rakamlar, Türkiye’nin potansiyelini yansıtmıyor. Genç nüfusa sahip bir ülkeyiz, daha yüksek oranlarda büyümek zorundayız. Büyümenin dinamiği ise üretimdir. Üretim artışı olmazsa büyüyemeyiz, orta gelir tuzağından da kurtulamayız. Bölgelerarası kalkınmışlık makasının daraltılması, bölge kaynaklarının ekonomiye kazandırılması, işsizliğin azaltılması ve bölge ticaretinin canlanması, yeni teşvik mevzuatının belirlenmesi bugün bölge iş dünyasının öncelikli beklentisidir. 

Ülkemizin son yıllardaki kazanımları güven ve istikrar ortamının bir neticesidir.  Ekonomik büyümenin ve ihracat artışının sürdürülmesinde istikrar büyük öneme sahiptir. Türkiye son 10 yılı aşkın süredir yakaladığı siyasal istikrarın ve yapısal reformların verdiği güçle, diğer ülkelere göre iyi bir performans sergilemiştir. Şimdi genel seçimlerin sonucunda yeni bir döneme girilmiştir. Ekonomik istikrar için siyasette oluşan belirsizlik ortamının giderilmesi gerekiyor. Seçmen sandıkta bir koalisyon yönetimi talep etmiş ve bu yönde iradesini ortaya koymuştur. Dolayısı ile bir an önce hükümet kurulup, ekonomi için hazırlanan eylem programlarına devam edilmelidir. Elazığ iş dünyasının temsilcileri olarak Allah (c.c)’ın izniyle en kısa süre içerisinde kamuoyunun beklediği şekilde yeni bir hükümet kurularak hizmetlerine başlayacağından şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 906 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.6.2015 17:26:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.