Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN, ABD BAŞKANI OBAMA VE AMERİKA’DAKİ HARPUTLULARI ELAZIĞ’A DAVET ETTİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret eden ABD Adana Başkonsolosu Jhon L. Espinoza ile makamında bir görüşme gerçekleştiren Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, ABD Başkanı Obama ve Amerika’daki Harputluları Elazığ’a davet etti.

 

"TURİSTİK AMAÇLI GEZİ" DAVET EDİYORUZ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başkonsolos Espinoza’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ilin ekonomi ve sanayisi hakkında bilgiler verdi. Elazığ TSO hakkında da bilgilendirme yapan Başkan Alan, “Dost ve en büyük müttefikimiz olan Amerika Birleşik Devletleriyle, İlimizin ilişkileri çok eski yıllara dayanmaktadır. Ülkemizde ilk Amerikan Koleji 1857 yılında, konsolosluk ise 1900’de o zamanki adıyla Mamuret-ül Aziz’de kurulmuştur. 1800’lü yılların sonunda Ülkemizden, Amerika’ya ilk göç edenler Harputlu yurttaşlarımızdır. Harput’taki Amerikan Konsolosluğu’nun kapanmasıyla birlikte burada yer alan bir adet daktilo, masa ve dolap, Konsolosluk yöneticileri tarafından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na armağan edilmiştir. Odamız bu armağanları halen korumakta ve en değerli eşyalar olarak muhafaza etmektedir.

Odamız ile ABD arasındaki bu dostane ilişkiler çok eski yıllara dayanmakta olup, sizlerin öncülüğünde ve işbirliğinde artık Amerikan vatandaşı olan ve Harput’tan göç eden atalarımızın torunlarını Sayın Başkan Obama ile birlikte Harput’ta ağırlamak istemekteyiz.

Odamızın bu turistik amaçlı davetinin Sayın Başkan Obama ve Amerika’daki hemşerilerimize ulaştırmanızı istirham ediyor, bu vesile ile ziyaretinizden duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade ederek, saygılar sunuyorum.

 

ESPİNOZA: DAVETİNİZİ MEMNUNİYETLE İLETECEĞİM…

Başkan Alan’a sıcak karşılamasından ve gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden ABD Adana Başkonsolosu Espinoza, Elazığ’ın gelişme ve kalkınmaya çok müsait bir il olduğunu belirterek, “Tarihi bir kente gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Şehri kısmen de olsa gezme fırsatım oldu. Çok güzel bir şehir. Gelişmeye müsait. Yeni açılan Kültür Parkı çok beğendim. Şehir gayet sakin ve huzurlu. Ülkemle çok eski yıllara dayanan ilişkileri olan bir şehre ve Odaya ayrıca gelmiş olmanın da mutluluğunu paylaşmak istiyorum. Nazik davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Davetinizi Sayın Başkanımıza iletmekten büyük mutluluk duyacağım. Gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Elazığ TSO Başkanı Alan, Başkonsolos Espinoza’ya ilimizin yöresel ürünleri olan Baskil Kayısısı, Orjik, Duz, Baden gibi yemişlerden oluşan bir set hediye etti.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1173 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.5.2015 16:16:26
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.