Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ONUR AİR UÇAK SEFERLERİNİN ARTIRILMASI TALEP EDİLDİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ medya kuruluşlarında yayınlanan haber ve yorumlarda Onur Air tarafından Elazığ’a gerçekleştirilen uçak seferlerinin 17 Haziran 2015 tarihinde Malatya iline kaydırılmasıyla ilgili yayınlar üzerine Onur Air Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Cankut Bağana’ya bir  yazı gönderdi. Başkan Alan yazısında yayınların içeriği hakkında bilgi isterken seferlerin artırılmasını talep etti.

Başkan Alan Bağana’ya gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi: “Onur Air Elazığ Uçak seferlerinin 17 Haziran 2015 tarihi itibarı ile Malatya iline kaydırılacağı yönünde Elazığ Yerel Medya kuruluşlarında haber ve yorumlar yer almaktadır.

Konu hakkında Onur Air A.Ş. tarafından herhangi bir açıklama yapılmaması nedeniyle zatıalinize bu yazıyı gönderme ihtiyacı duymaktayız.

Malumunuz olduğu üzere DHMİ tarafından yayınlanan yıllık istatistiklerde Elazığ Havalimanı yolcu kapasitesinin her geçen yıl arttığı ve yolcu doluluk oranının yüzde 90’lar seviyesinde olduğu görülmektedir. Yaklaşık bir milyon kişinin ulaşım ihtiyacını karşıladığı Elazığ havalimanına Ülkemizin önde gelen firmalarından olan Onur Air’in sefer sayılarını artırmasını beklerken iş dünyasının temsilcileri olarak bu tür haberlerin şaşkınlığını yaşamaktayız. Konunun gerçeklik boyutunu bilmemekle beraber, yaz mevsimi ile birlikte İlimize uçakla seyahatte ciddi manada talep artışı yaşanacak olmasını da dikkate alarak, bırakın mevcut uçuşları Malatya iline kaydırmayı, Elazığ’a uçak sefer sayınızın artırılmasını iş dünyası olarak talep eder, konuyu bilgilerinize rica ederim” dedi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1033 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.5.2015 14:15:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.