Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MHP ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ELAZIĞ TSO’DA

07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem milletvekilliği seçim çalışmaları kapsamında MHP Elazığ Milletvekili adayları Yavuz Temizer, Abdurrahman Kızgın, Mesut Aksan, Mehmet Karaca, İl Başkanı Av. Abdulvahap Erdem ve parti yöneticileri Elazığ TSO’yu ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

Alan: Siyasi partilerin Elazığ için tek yumruk olmasını bekliyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıda bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, siyasi partilerin Elazığ için tek yumruk olmasını beklediklerini ifade ederek, “Milliyetçi Hareket Partisinin çok değerli milletvekili adayları ve parti yöneticileri öncelikle sizleri Odamızda ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. 1920 yılında kurulan ve ilimizin en köklü ve iş dünyasının çatı örgütü olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ilimizin hemen her alandaki sorun ve beklentileriyle ilgili çok kapsamlı çalışmalar yapmıştır. Bizim öncelikli olarak beklentimiz bu çalışmalara tüm siyasi partilerimizin sahip çıkarak Elazığ için tek yumruk olmalarıdır. Ben bu düşüncelerle ilimizin sorunlarının çözümü noktasında sizlerin yeni dönemde Elazığ için büyük gayret içerisinde olacağınızdan şüphe duymamaktayım. Bu vesile ile, sizlere seçimlerde başarılar diliyor, seçimlerin ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Kaya: Elazığ için gayret içinde olan tüm siyasi partilerle çalışmaya hazırız…

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’da MHP heyetiyle Elazığ TSO Meclisinde yapılan toplantıda bir konuşma yaparak, Teşvik Yasası’nda Elazığ’ın mağduriyetinin çözülmesini talep etti.

Kaya değerlendirmesinde, “Malumunuz olduğu üzere 07 Haziran 2015 tarihinde ülkemizde Genel Seçimler yapılacak ve ülke yönetimi 4 yıl boyunca yeni kurulacak hükümete emanet edilecektir. Biz Elazığ İş Dünyasının temsilcileri olarak bu sürecin öncelikle ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası her zaman ifade ettiğimiz gibi tüm siyasi partilere ve adaylara eşit mesafededir.

İş dünyasının beklentilerini dikkate alan, ilimizin sorunlarının çözümü noktasında gayret gösteren ve ilimizi geleceğe taşıyacak vizyon projeler üreten tüm siyasi parti ve adaylarla müşterek çalışmalara ve projeler üretmeye her zaman hazırız. Bu anlamda Ülkemizin en köklü siyasi partilerinden biri olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin çok değerli yönetici ve milletvekili adaylarını Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Talep makamı olan biz sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin taleplerinin siyaset mekanizması tarafından dikkate alınarak çözüm üretilmesi ve müşterek hareket edilmesi en büyük beklentimizdir. Tüm siyasi partilere ve adaylara Oda olarak öncelikli olarak çağrımız Yeni Teşvik Yasasında acil bir düzenleme ihtiyacıdır. Halen 4. Bölgede yer alan Elazığ, yasanın uygulandığı 2012 yılından bu  yana yatarım anlamında yüzde 80 oranında geriye gitmiştir. Özellikle bu konuda MHP’nin mecliste Elazığ’ın bu sorununu gündeme taşıması ve çözümü için gayret içerisinde olmasını arzu ediyoruz.

Ben bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle ziyaretiniz için bir kez daha teşekkür ediyor, sizlere başarılar diliyorum. Seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesi temennisiyle en derin saygılarımı sunarım” dedi.

Temizer: Bizlerden her zaman hesap sorun…

MHP Elazığ birinci sıra milletvekili adayı Yavuz Temizer’de, siyaset mekanizmasından her zaman hesap sorulması gerektiğini belirterek, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın Sayın Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Meclis Başkanı ve Oda yöneticileri öncelikle bizlere zaman ayırdığınız ve ilimizin ekonomisi ve sanayisi açısından büyük önem taşıyan bu önemli kurumun çatısı altında bu güzide toplantı imkanını bizlere sağladığınız için teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi Elazığ TSO ilimizin en köklü kurumu niteliğinde. Elazığ’ın her alanda beklenti ve sorunlarıyla ilgili raporlarını da yakından biliyoruz. Biz Allah nasip eder, 7 Haziran sonrası görev alırsak, Elazığ’la ilgili kararları ve projeleri bu çatı altında hep birlikte alarak kamuoyu ile paylaşacağız. Bu kararların takibi noktasında bizim bir eksikliğimiz olur ise, sizlerin medya aracılığı ile halkımızı bilgilendirmenizi ve alınan kararlara rağmen bunlara sahip çıkmadığımızı ifade edin. Böyle bir tavır tüm milletvekili adaylarını kamçılayacaktır. Biz MHP olarak hiçbir sivil toplum kuruluşuna ön yargılı ve mesafeli değiliz. Hizmet alanı, görüşü, bugüne kadarki tutumu ne olursa olsun 7 Haziran sonrası tüm bu sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket edeceğiz. Bunun burada sözünü veriyorum. Elazığ’ın öncelikli konusu Sayın Meclis Başkanımız ifade ettiler. Bu konunun elbette takipçisi olacak ve çözeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1271 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.5.2015 10:26:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.