Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ÇAYDA ÇIRA FİLM FESTİVALİ AÇILIŞ GALASI

Elazığ'da 8. Düzenlenen uluslararası “Çayda Çıra Film Festivali”nin Galası il protokol üyeleri ve çok sayıda sanatçı ile vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Galaya Yoğun İlgi…

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen 8. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali'nin galası Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde yapıldı. Gala'ya Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Hindistan Film ve Festival Direktörü Sanjoy Ghosh, Yeşilçam'ın unutulmaz isimleri Nuri Alço, Ediz Hun, Suzan Genç'le birlikte sanatçılar Mehmet Ali Arslan, İlker Mutlu, Sevgi Mutlu,Ali Sekmeç, Nursel Yarbasan,Muharrem Erdemir,Serap Gedik,Cenk Babaeren, Tuğçe Babaeren, Tuğrul Meteer, Mehmet Güleryüz, Levent Bıyıkoğlu, Kıvanç Terzioğlu, Talip Cabaz, Devlet Devrim, Bahar Öztan, Meral Konrat, Aydan Canbula, Anta Toros, Resul Aydın, Mehmet Güngören, İrfan Calban, İhsan Taş, Sayim Çınar, Meltem Miraloğlu, Sibel Miraloğlu, Burhan Akdağ, Ececan Gümeci,Suat Ünal ve Yakup Yavru ile birlikte protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Gala geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Zeki Alasya için hazırlanan sinevizyon gösterimi ile başladı.

  

Alan: Elazığ Kültür ve Sanat Şehridir…

Festival Açılış Galasında bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ve çok sayıda kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen ve bu yıl sekizincisi yapılacak olan ‘Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali’  ilimizin önemli kültür ve sanat etkinliklerinden biridir.

Ülkemizin en köklü edebi ve kültürel faaliyetlerinden biri olan “Hazar Şiir Akşamları” ile birlikte yine uluslararası bir sanat etkinliği olan Film ve Sanat Festivali, Elazığ’ı kültür ve sanatta diğer kentlere göre bir adım öne çıkaran önemli etkinliklerdir.  ‘Kültür ve Sanat Şehri’ olarak adlandırılan Elazığ bu haklı ünvanı elbette yetiştirmiş olduğu önemli kültür ve sanat adamları ve etkinlikler ile tarihi ve kültürel değerlerinden almaktadır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak gelenekselleşen bu önemli kültürel ve sanatsal faaliyetlere bütçe imkanlarımız doğrultusunda bugüne kadar maddi desteklerimizle birlikte katılımımızla manevi destekte sağlamaya gayret gösterdik.

Çünkü, ilimizin çok zengin olan potansiyeline karşın en önemli eksikliğin tanıtım yetersizliği olduğunu görüyoruz. Bu nedenle bu tür kültürel etkinlikler ilimizde sanatsal faaliyetlerle birlikte tanıtım aracı olarak çok önemli bir katkı sağlamaktadır.

Bu düşüncelerle bugün açılışını yaptığımız ve 5 gün boyunca ilimiz merkez ve ilçelerinde bir çok etkinlik ve gösterilerle sürecek olan 8. Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali’nin hayırlı olması temennisiyle, emeği geçenlere teşekkürler eder, en derin saygılarımı sunarım” dedi.

Yeşilçam’ın Unutulmazlarına Onur Ödülü…

8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali onur ödülüne layık görülen Yeşilçam sanatçısı Nuri Alço “Gerçekten çok şanslısınız diyorum Elazığ halkı olarak sanata değer veren böylesine bir yönetimle berabersiniz. Allah herkese nasip etmiyor böyle yönetimi, gerçekten tebrik ediyorum. Bundan sonraki yıllarda inşallah Yeşilçam’ın tamamı burada olur” diyerek düşüncelerini ifade etti.

8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali onur ödülüne layık görülen bir başka Yeşilçam sanatçısı ise Ediz Hun oldu. Hun'da konuşmasında ,”Çok güzel bir gece,çok güzel insanlarsınız Elazığ halkı olarak geldiğimizden beri sadece sevgi gördük.nefretten kinden kavgadan usandık,artık sevgiyle kucaklayalım birbirimizi” diye ifade etti. Ödül töreninin ardından program sonra ererken Festivalin 16 Mayıs'a kadar çok sayıda etkinliklerle devam edeceği belirtildi.

ELAZĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1436 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.5.2015 11:04:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.