Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 BAŞKAN ALAN’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI 
 
Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, ‘Anneler Günü”nü kutlayarak, “Sağlıklı, başarılı ve dürüst bir toplum yapısı ancak anne ve çocuk sevgisi üzerine inşa edilebilir” dedi.​
 
Başkan ALAN; mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hayatı anlamlı kılan şey sevgi ise şunu iyi biliyoruz ki annelerimiz bütün sevgilerin kaynağıdır. Bireylerin yetişmesinde en büyük pay annelere ait olduğuna göre toplumların mimarı da onlardır. Hayatı anlamak, öğrenmek ve insan onuruna yakışan bir hayat sürdürebilmek için en temel ve en sağlam bilgileri öncelikle annelerimizden alırız. Anne kalbi çocuğun okuludur.
Unutulmamalıdır ki; kadınlarına ve annelerine gereken değeri vermeyen toplumlar, medeniyet yarışında geri kalmaya mahkûmdur. Annelerimiz ailenin temel direği olduğu gibi, ellerinin hamurunu iş dünyasına bulaştırdığında da toplumun ve üretim gücümüzün dinamikleridir aynı zamanda.
Doğrusu, ülkelerin annelerine verdiği değer uygarlık ölçülerinin de en somut göstergelerindendir. Yeryüzünde İslam dininin annelere vermiş olduğu değeri, hiçbir din ve hiçbir kültür vermemiştir. Yüce dinimiz ‘ey insanlar cennete girmek istiyorsanız, öncelikle annelerinize saygılı olun, hürmetkar olun’ diyor. Yüce dinimiz anneyi korumuş ve kutsallaştırmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her şeyin en iyisine ve güzeline layık bütün annelerimizi kutluyor, hepsini saygıyla selamlıyorum.”
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1232 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.5.2015 11:08:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.