Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

HIDIRELLEZ BAHAR BAYRAMI MESİRE ALANINDA KUTLANDI

Hıdırellez Kültür ve Bahar Bayramı Zafran Mesire alanında çeşitli etkinliklerle il protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla kutlandı.

Kutlamalara Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, İl Kültür Müdürü Tahsin Öztürk, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Suat Karataş, Elazığ kültür ve sanat camiasının önde gelen isimleri,  mahalli sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar, Halkoyunları gösterileri, şiirler, yerel sanatçıların konserleri ve ikramlarla renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikler kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, bir konuşma yaparak, Hıdırellez'in, Kültür ve Turizm Bakanlığınca her yıl 6 Mayıs'ta ‘Hıdırellez Kültür ve Bahar Bayramı’ adı altında düzenlenen etkinliklerle, şenlik havasında kutlandığını söyledi. Hıdırellez geleneğinin kent kültüründe yaşatılmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Öztürk, "Kardeşçe yaşamamıza vesile olan geleneklerimizin yaşatılması gerekmektedir" dedi.

 

Kaya: Kültürel Etkinliklere Her Zaman Destek Olmaktayız…

Programa katılan Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya’da değerlendirmesinde Oda imkanları ölçüsünde kültürel ve sanatsal tüm faaliyetlere katılım sağlandığını belirterek, “Odamızın geleneksel hale getirmiş olduğu Hıdırellez kutlamaları çerçevesinde vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarımız oldu. Bu tür etkinliklere katılım sağlanması vatandaşlarımızla bütünleşmemiz açısından önem taşıyor. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilin kültürel ve sosyal anlamada gelişmesine katkı sağlayacak her türlü çalışmanın içerisinde imkanlarımız ölçüsünde yer alıyoruz. Bu anlamda tüm halkımızın Hıdırellez Bahar Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1391 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.5.2015 13:40:39
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.