Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’DAN, BAŞBAKANA AÇIK MEKTUP

Seçim çalışmaları kapsamında 07 Mayıs 2015 tarihinde Elazığ’a gelecek olan Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’na Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, açık mektupla ilin sorunlarının çözümü için çağrıda bulundu…

Alan: Sayın Başbakanımızın Sözü Bizim İçin Senettir…

Başkan Alan yaptığı değerlendirmede; “Nisan ayı içerisinde TOBB öncülüğünde yapılan 8. Ekonomi Şurasına Sayın Başbakanımız ve ilgili bakan ve bürokratlar katılmış ve programı sonuna kadar takip ederek sonuç konuşmasını da bizzati kendileri yapmıştır. İlgili şurada yapmış olduğum değerlendirmede, Elazığ’ın yıllardan beri devletinin yanında yer aldığını ancak buna karşın 100 bine yakın nitelikli göç vererek ilin yoksullaşmaya ve huzur adası imajının bozulmaya başladığını belirterek, ilin yeniden kalkınma hamlesini yakalayabilmesi için olmazsa olmazı olan Teşvik Yasası kapsamında 5. Bölgeye alınmasını talep etmiştik. Sayın Başbakanımız konuşmamızı dikkatle takip etmiş ve konuşmasında bu talebimizin değerlendirileceğini müjdelemiştir. Bizim için Sayın Başbakanımızın sözü senet niteliğindedir. 7 Mayıs  2015 tarihinde ilimize teşrif edecek olan Sayın Başbakanımızdan ilimizle ilgili müjdeli haberleri konuşma yapacağı meydandan tüm işdünyası ve halkımızla duymak istiyoruz. Yıllardan beri seçim öncesi vaatler verilmesine karşın bu sözlerin çok kısa bir süre içerisinde unutulduğu ya da yıllarca çeşitli bahanelerle halkımızın oyalandığına şahit olmaktayız. Hükümeti oluşturan partiye kuruluşundan bugüne kadar ülke genelinde hep en yüksek desteği vermiş olan Elazığ artık hak ettiği ilgiyi ve desteği beklemektedir. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınma ve gelişmesini sağlayacak, iç ticareti canlandıracak, tarım, hayvancılık ve ilin tüm kaynaklarını ekonomiye kazandıracak öneri ve sorunlar raporumuz Odamız tarafından hazırlanmıştır.

Türkiye Ekonomi Şurasına sunmuş olduğumuz raporumuzda da ilimizin öncelikli sorunları kayıt altına alınmıştır. Sayın Valimizle istişare ederek, yine ilimizin öncelikli sorunları konusunda sağlamış olduğumuz bir mutabakatımız söz konusudur. Dolayısı ile ilimizin ve tüm halkımızın beklentileri tespit edilmiştir. Seçimler öncesinde başlamak üzere biz tüm bu alanlarla ilgili olarak Elazığ’da bir değişimin başladığını artık görmek istiyoruz. İş dünyası olarak işe Yeni Teşvik Yasası ile başlanmasını bekliyoruz. Bu anlamda Sayın Başbakanımızın ilimizi ziyareti iş dünyası ve tüm halkımızı heyecanlandırmış ve umutlu bir bekleyiş içerisine bırakmıştır. Sayın Başbakanımızın Elazığ halkına hitabından önce ifade etmiş olduğum bu konuları mutlaka değerlendirecektir.

Biz iş dünyasının temsilcileri olarak, Sayın Başbakanımızı ilimizde ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha ifade eder, 7 Mayıs tarihinde tüm halkımızla birlikte müjdeli haberleri duymak istediğimizi belirterek, Sayın Başbakanımıza ‘GAKGOŞLAR DİYARINA HOŞ GELDİNİZ’ der, en derin saygılarımızı sunarız” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1318 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.5.2015 11:30:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.