Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KUYAP, Eğitim ve Koordinasyon Merkezleri Törenle Açıldı

KUYAP Projesi kapsamında; Ankara Merkez ve Elazığ’ın da aralarında bulundu Ülke genelinde 5 farklı ildeki Eğitim Destek ve Koordinasyon Merkezi’nin açılış töreni Ankara’da gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yapan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Elazığ Kuyap Merkezi’nin bölge iş dünyasına katkılarının artarak devam edeceğini açıkladı.

Törene Yoğun Katılım…

Kısa adı KUYAP  olan KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi kapsamında Ankara’da düzenlenen törenle 5 ildeki Eğitim, Destek ve Koordinasyon Merkezleri'nin açılış törenine, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkan Yardımcısı Andrea Vera, Planet S.A. Proje Direktörü Petros Catsis, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Ömer Ayçiçek,  5 Merkezin bulunduğu Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Samsun, Sivas, Erzurum, Gaziantep TSO başkanları, projenin uygulandığı 15 ilin TSO ve Ticaret Borsası Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fırat Teknokent Başkanı Prof.Dr. Erhan Akın, Genel Sekreterler, Proje koordinatörlerieğitmenler, çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri ve medya kuruluşları katıldı.

Yavuz: AB Sürecine Tüm Odalarımızla Birlikte Önemli Yatırımlar Yapıyoruz… 

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz törende yaptığı konuşmada  TOBB olarak, 2001 yılından beri oda ve borsaların hizmet kapasitesini geliştirmeye çalıştıklarına işaret ederek, “Oda ve borsalarımızı işletmeler için birer hizmet üssü haline getirme uğraşı içindeyiz. Daha çok ve dünya standartlarında hizmet için çalışıyoruz. Bunun için biz yatırım yapıyoruz. Oda ve Borsalarımız da yatırım yapıyor” dedi.  2001 yılından beri uyguladıkları Oda Geliştirme Projeleri, Avrupa-Türkiye Oda Forumu Projeleri ve ABİGEM Projelerine, şimdi de, KUYAP olarak bilinen, KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesini eklediklerini ifade eden Faik Yavuz, KUYAP Projesi’nin de tamamlanma aşamasına geldiğini duyurdu.

Alan: Bölge İş Dünyasına Katkılarımız Devam Edecek…

KUYAP Eğitim Danışmanlık ve Koordinasyon Merkezleri açılış töreninde bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan, projenin önemi üzerinde durarak, “Bilgiye erişimde, ülkemizin batısına göre, daha dezavantajlı olan bölgemiz illerinin, bu ihtiyacına cevap verebilecek, Destek ve Koordinasyon merkezlerinden birini Elazığ’a kazandırdıkları için, ben öncelikle Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi arz ediyorum.

Odamız bünyesinde tüm altyapı ve donanımları ile kurulmuş bulunan Destek ve Koordinasyon Merkezimiz marifetiyle; Elazığ, Batman, Diyarbakır ve Malatya illerinde bugüne kadar çalışan ve KOBİ temsilcilerine yönelik olarak 55 eğitim verilmiştir. Bu eğitimlere 900 çalışan ve işveren katılarak sertifika almıştır.

Proje kapsamında iki yurtdışı ve üç yurtiçi teknik gezi düzenlenerek deneyim paylaşımları yapılmıştır.

Proje ile, çalışanlar, KOBİ temsilcisi işverenler, meslek örgütleri, kamu kurumları, mesleki eğitim kurumları, İşkur, KOSGEB, Üniversite, Bölgemizdeki Oda ve Borsa temsilcileri düzenlenen çok sayıda toplantıyla bir araya getirilmiştir. Sektörel çalıştaylar ve eğitmenlerin eğitimi programları düzenlenmiştir. Proje öncesi bölgemizde yaklaşık 200 firma ile yüzyüze anket çalışması yapılarak firmalarla doğrudan temas sağlanmıştır.

Eğitimlere bölgemizden, ülkemizden ve yurtdışından çok sayıda konuşmacı katılarak deneyimlerini paylaşmış ve hem çalışanlara hem de KOBİ temsilcilerine yeni bir bakış açısı kazandırmaya gayret göstermişlerdir. Proje ile, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının, meslek kuruluşlarının, eğitim kurumlarının, KOBİ’lerin, bölge Odalarının birbirleriyle kaynaşmasına da fırsat sağlanmıştır. Proje ile elde edilen deneyimlerin ve kurulan ofisin bölgemize hizmetlerinin devam ettirmesi noktasında, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Merkezin kuruluş amacına uygun hizmetlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması için yerel ve uluslar arası kaynaklardan istifade etme noktasında proje çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ülke genelindeki 5 merkezin açılışı törenle yapıldı. TOBB bünyesindeki koordinasyon merkezi katılımcılar tarafından ziyaret edilerek çalışmalar hakkında bilgiler alındı. Tören sonrasında projeye katkıları nedeniyle TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz tarafından Başkan Alan’a plaket takdim edildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1333 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.5.2015 09:40:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.