Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TOBB 71. GENEL KURULUNDA ELAZIĞ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Ankara’da gerçekleştirilen TOBB’un 71’inci Mali Genel Kurulu kapsamında TOBB ikizkulelerde açılan Elazığ tanıtım standı ilgi odağı oldu. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan ve Ak Baskil Kayısıları Satış Merkezi ile Keban Alabalık işletmeleri ikramlarıyla yoğun ilgi gördüler…

Elazığ TSO Heyetinden Tam Katılım…

TOBB 71. Genel Kurulu için Ankara’ya giden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başkan Yardımcısı Halis Dağoğlu, Muhasip Üye ve TOBB Geneç Girişimciler Kurulu Üyesi Suat Karataş, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Küçükay, TOBB Elazığ Delegeleri Adem Akbulut, Bilal Akpolat, Erhan Kalınca ve Kasım Çelik ve Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut Elazığ standında ziyaretçileri ağırlayarak Elazığ yöresel ürünleri hakkında bilgiler verdiler. Elazığ standında Keban Alabalık işletmesi tarafında hazırlanan füme balık ile AK Baskil Kayısıları Satış Merkezi tarafından Elazığ’ın yöresel ürünleri olan kayısı çeşitleri, Ağın leblebi, orcik, çedene kahvesi, pestil, dut, çeviz, sucuklu şeker, kayısı drajeleri, hediyelik ikram paketleri yoğun ilgi gördü. Başkan Alan, Elazığ’ı çok etkili bir şekilde tanıtan her iki firma temsilcisine teşekkür ederek Elazığ’ın tanıtımına her platformda en üst düzeyde destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu’ndan Kutlama…

Elazığ yöresel ürünleri tanıtım standını ziyaret eden TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Elazığ standında sergilenen ürünleri TOBB heyetiyle tadarak, Elazığ TSO ve firma temsilcilerine teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu yaptığı değerlendirmede, “Yöresel ürünler kapsamında ülkemizin en önde gelen illerinin başında şüphesiz Elazığ gelmektedir. İlin kendine özgü ürünlerini çok etkileyici bir sunumla artık piyasaya sunmaya başlamış olmasından büyük bir memnuniyet duydum. Bu ürünlerin tanıtımına katkı sağlayan Sayan Başkan Alan ve Elazığ TSO Yönetimini de kutluyorum” dedi. Hisarcıklıoğlu’nun Elazığ TSO standını ziyaretinde kendisine özel olarak Elazığ TSO tarafından hazırlanan ve Elazığ yöresel ürünlerinden oluşan set Başkan Alan tarafından takdim edildi.

71. Genel Kurul…

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklığlu’nun ev sahipliğinde, çok geniş bir katılımla gerçekleştirilen 71 TOBB Mali Genel Kurulu’na; Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural ve TOBB delegeleri katıldı. TOBB Heyetinin Anıtkabir’i ziyareti, Cumhurbaşkanı R.Tayip Erdoğan tarafından TOBB Şeref Madalyalarının dağıtım töreninin ardından, genel kurul toplantısı yapıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, genel kurul açılış toplantısında iş dünyasının yeni bir büyüme hikayesi yazmak istediğini bunun için de siyasilerden yeni yapısal reformların elbirliğiyle ve hızla hayata geçirilmesini istediklerini vurguladı. Hisarcıklıoğlu, “2015 seçimleri Türkiye’nin yeniden ayağa kalkması için milat olmalı. Haziran’dan sonra önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var. Bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyiz. Bu dönem sert tartışmaların geride kaldığı, güçlü reformların dönemi olmalı. Daha özgür ve daha zengin Türkiye için adımlarımızı hızlandırmalıyız” dedi.

Alan Elazığ Adına Olumlu Bir Etkinlik Oldu…

İki gün boyunca bir çok etkinlik ve organizasyonla binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen TOBB 71. Mali Genel Kurulu’nu değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın temsil ve tanıtımı açısından başarılı bir organizasyon olduğunu ifade etti.

Alan değerlendirmesinde, “Bu yıl 71.si yapılan TOBB Genel Kurulu’na Odamız Yönetim Kurulu ve TOBB Delegelerimizin katılımı ile iştirak ederek ilimizi ve Odamızı en üst düzeyde temsil etti. Genel Kurul öncesi illerin tanıtımı açısından önemli gördüğümüz tanıtım alanında Elazığ adına bir stant da açtık. Bu standımıza Ak Baskil Kayısıları Satış Merkezi ile Keman Alabalık İşletmesi ürünleriyle katılarak çok etkili bir tanıtım yapılmasına katkı sağlamışlardır. Elazığ yöresel ürünleri çok büyük bir beğeni ve ilgi görmüştür. Desteklerinden ötürü her iki firmamızı da kutluyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu etkinliklere katılımımız ve desteğimiz bundan sonra da devam edecektir. Genel Kurul iş dünyasının sesinin icra makamlarına ulaşması anlamında çok önemli bir organizasyon oldu. Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun beklenti ve taleplerimizi tüm siyasi partilere ve icra makamlarına sunumunun ardından, yapılan tüm konuşmalarda, iş dünyasına yeni bir ivme kazandıracak politikalar üretilmesi konusunda oluşan görüş birliği bizleri memnun etmiştir. İnşallah seçimler sonrasında ekonomimizde yeni bir dönem başlayacaktır” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1386 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.5.2015 09:43:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.