Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BAŞKAN ALANI ZİYARET ETTİ

Elazığ CHP Milletvekili adayları Feyzi Septioğlu, Yaşar Karabulut, Fadime Yılmaz ve Mustafa Yavuz, İl Başkanı M.Ünsal Karatepe ve partililer Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

Septioğlu: Elazığ’ın biriken sorunlarını çözmek için adayız…

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan CHP Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Feyzi Septioğlu Elazığ’ın çok önemli sorun ve ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, “Sayın Başkanım iş dünyası olarak sizlerin daha yakından takip ettiği üzere ilimizin çok sayıda biriken sorunu var. Bu sorunların aşılmasında siyasi iradenin kararlılığı ve ili sahiplenmesi gerekiyor. Biz bu aşamada ilin ve tüm halkımızın temsilcisi olarak aday olduk. Nasip olur seçilirsek Elazığ için çok önemli çalışmaları sizlere birlikte yapacağız. Bizlere yakın ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Alan: Tüm Siyasi Partilerin Elazığ’ı Sahiplenmesini Bekliyoruz

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da yaptığı değerlendirmede, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz tüm adaylara ve siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Siyaset kurumundan ve tüm adaylardan iş dünyası olarak öncelikli beklentimiz ilimizin biriken sorunlarına ivedi olarak tek vücut şeklinde sahip çıkmalarıdır. Tüm kesimlerin malumu olduğu üzere Sayın Başbakanımıza sunmuş olduğumuz Teşvik Yasası ile ilgili beklentimiz sonucunda müjdeli bir haber alarak konuyla ilgili yeni bir çalışma başlatılacağı ifade edilmiştir. Biz tüm adayların bu konuyu takip ederek seçimler öncesi bir an evvel çözülmesini bekliyoruz. Çünkü ilimizin ve iş dünyasının bu konuda beklemeye artık tahammülü kalmamıştır. İlimizde yatırımlar son iki yılda teşvik yasası nedeniyle neredeye durma noktasına gelmiştir. Bugün Kahraman Maraş OSB’de bir sanayi kuruluşundaki istihdam sayısı bizim OSB’nin neredeyse tamamına eş değerdir. Bu tablonun biz bir an evvel değişmesi ve ilimizdeki yüksek işsizliğe çözüm üretilmesini istiyoruz. Bu da ancak teşvik yasasında yeni bir düzenlemenin yapılması ile mümkün olacaktır. Ben bu düşüncelerle ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyor, bu konularda sizlerin tüm siyasi partilerimizin aynı hassasiyeti göstermesini önemle istirham ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1550 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.4.2015 17:35:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.