Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’DAN GENÇLERE ÖNEMLİ MESAJLAR

Fırat Üniversitesi’nin 40. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında F.Ü. Sosyal Bilimler MYO tarafından bu yıl ilki organize edilen ‘Kariyer Günleri’ne konuşmacı olarak katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, gençlere başarının sırları hakkında önemli mesajlar verdi.

Başkan Alan, Kariyer Günleri kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik olarak yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen Kariyer Günleri vesilesiyle, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak bu güzide topluluk önünde bizlere de söz söyleme fırsatı tanıdığınız için teşekkür ediyorum.Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 1920 yılında kurulmuş ve bugün ilimiz toplam istihdamının yaklaşık yüzde 80’nini, ihracatının tamamını karşılayan üyelerin kurmuş olduğu mesleki bir örgüttür.Tacir sıfatı taşıyan ve belirli meslek gruplarının Odaya üye olmadan ticari faaliyette bulunmasının mümkün olmadığı ve Kamu Kurumu niteliğindeki meslek örgütü niteliği taşıyan Odamız, il ekonomi ve sanayisinin yanı sıra ilimizin sosyo-ekonomik ve kültürel yönden de kalkınma ve gelişmesine gayret göstermektedir. Kariyer Günleri vesilesiyle Odamızın çok özet bir şekilde vizyonu ve misyonu hakkında bu girişi yapma ihtiyacını yöneticilerinin üstlenmiş olduğu sorumlulukların siz değerli katılımcılar tarafından daha iyi anlaşılması açısından yapmış bulunmaktayım. Salonumuzda genç kardeşlerimizin yoğunluğu nedeniyle aslında onlara birkaç cümle ile seslenmek istiyorum. Yaşantımız süresince hangi işte olursak olalım önümüzde mutlaka engeller ve aşmamız gereken süreçler olacaktır. Burada önemli olan hadise; bunları gözümüzde büyütmeden, ama hafife almadan, mücadele gücümüzü ve pozitif enerjimizi yükselterek daha çok çalışarak ve emek vererek aşmalıyız.Öğrencilik yıllarının çok iyi değerlendirilmesi ve mutlaka kendimize bir hedef koyarak hayat mücadelemizi sürdürmemiz gerekmektedir. Güzel bir söz var: ‘Amacı olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez’ diye. Yüksek hedefiniz var ise ve bu uğurda çaba gösteriyorsanız başarı kaçınılmaz olacaktır. Elbette burada sihirli kelime tek başına hedef belirlemek değildir. Hedefiniz elbette olacak ancak; çalışmak, bilgi birikimine sahip olmak, bölgeyi, ülkeyi ve dünyadaki gelişmeleri takip etmek, stratejiler oluşturabilmek ve hedefinizle ilgili değer üretebilmek başarıyı getirmektedir. Referans yada torpille ancak başarı bir yere ve bir noktaya kadardır. Oysa en büyük torpil yüce Yaradanın ilahi adaletidir. Yüce Allah (c.c) hiçbir emeği ve gayreti boşa çıkarmamıştır. Siz Yaradana sığındığınız, niyetiniz halis olduğu müddetçe, bilgi birikiminizi tecrübenizle birleştirdiğinizde hayatın her aşamasında başarılı olursunuz.  Biz sizleri inşallah gelecekte çok yüksek ve üst düzey makamlarda görmeyi arzu ediyoruz. Okuduğunuz bölüm, alan ne olursa olsun, bürokraside, iş hayatında, kültür ve sanat alanında, sporda, ticarette kısaca yaşamın her alanında bu ülkenin başarılı insanlara ihtiyacı var. Bu düşüncelerle, her birinizin başarı hikayenizle gururlanacağımızı belirtir;  sizlere hayatınız boyunca; sağlık, mutluluk, saadet ve başarılarla dolu bir yaşam temenni eder, saygılar sunarım.”

İş dünyasından önemli katılım…

Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Belediye Başkan Yardımcısı Asım Nazırlı, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Cebeci, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof.Dr. Tarık Özcan, Mobilyacılar Dernek Başkanı Cemil Platin, Ferrokrom Genel Müdür V. İrfan Bal, KÜÜM Gıda Yöneticilerinden Aytunç Sunguroğlu, Ramada Otel Yöneticilerinden Taner Bektaş, ED Yalıtım Yöneticilerinden Emre Düşmez ve Arlanlı Alçı Yöneticilerinden Oğuzhan Kışla birer konuşma yaparak gençlere önemli mesajlar verdiler.

Program sonrasında konuşmacılara F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Mehmet Cebeci ve Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof.Dr. Tarık Özcan tarafından birer plaket takdim edildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1925 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.4.2015 17:21:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.