Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl’de Yapıldı

Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve FKA Yönetim Kurlu Üyesi İdris Alan, “Yüksek katılımla gerçekleştirilen FKA toplantısında alınan kararların bölge illerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

YENİ ÜYELERE HAYIRLI OLSUN MESAJI

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Nisan ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl Valisi Yavuz Selim Koşger başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya; Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demir, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Abdulbaki Ölçücü katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, görevine yeni başlayan Elazığ ve Tunceli Valisi ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’a hayırlı olsun mesajlarını iletti. FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop ve Ajans uzmanları da gelen projeler hakkında bilgilendirme yaptılar.

ALAN: BÖLGESEL PROJELERE ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu toplantısına katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, “FKA Nisan Ayı olağan aylık toplantısı için Bingöl’de kurul üyeleriyle bir araya geldik. Toplantıda üç yeni üye olması nedeniyle öncelikle kurulun çalışma prensipleri hakkında genel bir değerlendirme oldu. FKA’ya bölgemiz illerinden kurum ve kuruluşlarca gelen çeşitli projeleri değerlendirerek, bölgemiz ve halkımız için yararlı gördüğümüz projeleri bütçe imkanları ölçüsünde destekledik. İnşallah hayırlı kararalar aldık diye düşünüyorum. Toplantı sonrası kurul üyeleriyle birlikte yemek yeme ve daha geniş bir şekilde Ajansın bölgeye daha fazla yararlı nasıl olabileceği konularında görüş alışverişinde bulunduk. Görüşme sonrası heyet olarak Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakgazi’yi makamında ziyaret ettik.

Ziyaret ve görüşmelerde bir sonraki toplantının Malatya’da yapılması kararlaştırıldı. Ajans elbette önemli bir işlev görüyor. En önemlisi birbirine karışmış olan 4 ilin önemli kurumlarının bir araya gelmesine vesile oluyor. Burada üzerinde aslında konuşulması gereken ve bundan sonraki süreç içerisinde Elazığ TSO olarak bölgesel projeler üzerinde durulması hususunda girişimlerimiz olacak. 4 ilin istifade edebileceği, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden kalkınma ve gelişmesine lokomotif olacak müşterek büyük projeler üzerinde odaklanmamız gerektiğine inanıyorum. Bugün Ajansın hizmet sağlamış olduğu 4 ili aslında tek bir il gibi düşünüp buna göre hareket etmek gerekiyor. Bölgenin kalkınma ve gelişmesi, huzur ve güven sorununun da ortadan kaldıracaktır. Zaten bölge halkının da tek beklentisinin bu olduğuna inanıyoruz. Bu vesile ile ben toplantıda alınan kararların bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1325 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.4.2015 09:53:59
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.